Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 11-17 травня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відбиває вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 11 по 17 травня

Дмитро Разумков
Позитивно
Дмитро Разумков
ексголова Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла закон про банки, або так званий «антиколомойський», який робить неможливим повернення ліквідованих і націоналізованих фінустанов їхнім колишнім власникам.

The Page
Коментар The Page

Прийняття законопроєкту є однією з головних умов Міжнародного валютного фонду для виділення Україні траншу. Крім того, його ухвалення посилює позиції країни в судах у питанні щодо націоналізації Приватбанку, тому однозначно позитивно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського.

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Мінінфраструктури розробило план відновлення пасажирського сполучення. Він передбачає три етапи. На кожному з них будуть збережені протиепідемічні заходи.

На першому буде відновлено роботу міського та приміського транспорту, крім маршруток. Також у планах запуск внутрішніх авіаперельотів, 50% електричок у години пік та 42 пар потягів далекого прямування.

The Page
Коментар The Page

Рішення позитивно позначиться на рейтингу глави держави, адже після того, як в Україні послабили карантин, добиратися до роботи працівникам тих підприємств, яким дозволили працювати, стало важко. Вони переважно їздять на роботу на таксі та приватним транспортом, що дестабілізує трафік на дорогах.

Сергій Марченко
Позитивно
Сергій Марченко
міністр фінансів України

За ініціативою міністра фінансів Сергія Марченка колегія Державної митної служби припинила виконання обов'язків керівниками Закарпатської, Енергетичної, Азовської, Подільської, Поліської, Північної, Слобожанської та Буковинської митниць.

The Page
Коментар The Page

Це рішення позитивно позначиться на рейтингу Зеленського, оскільки бюджет України у березні виконаний лише на 89,3% розпису обсягом 78,4 млрд грн. Невиконання бюджету переважно відбулося внаслідок недонадходжень за митними платежами, які склали 81,2% розпису, а саме 5,7 млрд грн. За словами Марченка, він кілька тижнів тому заявляв про необхідність змін у системі митної служби і поставив головам митниць конкретні завдання. Однак на момент їхнього звільнення реальних результатів не було.

Михайло Федоров
Негативно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Telegram-бот UA Baza злив базу даних з 26 млн водійських посвідчень. З цим інцидентом пов'язують сервіс «Дія», який містить інформацію про громадян, які в ньому зареєстровані. Зі свого боку міністр трансформації Михайло Федоров запевнив, що «Дія» не має до цього жодного відношення, оскільки у сервісу немає бази даних і він не накопичує подібну інформацію. Крім того, об'єм інформації, який є доступним у боті, багаторазово перевищує той обсяг, з яким працює «Дія».

The Page
Коментар The Page

Ця ситуація негативно позначиться на рейтингу президента, оскільки безпеку даних в «Дії», яка є ключовим сервісом в проєкті «держава в смартфоні» (одна з головних передвиборчих ініціатив Зеленського), піддали сумнівам.

Коментарі

Всі новини