Facebook Pixel

Зеленський уперше очолив антирейтинг українських політиків – опитування

Рейтинг Зеленського падає. Фото: president.gov.ua

Рейтинг Зеленського падає. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський уперше очолив антирейтинг українських політиків – за нього не проголосували б 31,9% респондентів. Водночас Зеленський і далі обіймає першу позицію в рейтингу політиків – його підтримують 18,7% українців. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Якби президентські вибори відбувалися найближчим часом, найбільше голосів у першому турі отримав би Зеленський (18,7% усіх опитаних). Проголосувати за Петра Порошенка мають намір 12,7%, за Юрія Бойка — 6,2% респондентів. За Дмитра Разумкова проголосували б 5,5%, а за Юлію Тимошенко — 5,0% опитаних.

З-поміж кандидатів на посаду Президента України, за яких не голосуватимуть за жодних обставин, респонденти називали Зеленського (31,9%), Порошенка (31,6%), Віктора Медведчука (24,7%), Бойка (24,0%), Олега Ляшка (15,0%,), Тимошенко (13,8%), Олега Тягнибока (11,0%). Решту кандидатів назвали менш як 10% опитаних.

Telegram Logo

Якби відбувався другий тур виборів президента й до нього потрапили Зеленський і Порошенко, то 26,7% з-поміж усіх опитаних відповіли, що проголосували б за Зеленського, а 21,3% — за Порошенка. Якщо уявити ці дані у вигляді результату виборів (тобто у відсотках з-поміж тих, хто має намір узяти участь і визначився з вибором), то показник Зеленського становив би 55,6%, а Порошенка — 44,4%.

Більшість опитаних (40,1%) вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої. Трохи менше (36,2%) українців відповідають, що нинішня влада гірша за попередню. Кожен п’ятий з опитаних (20,1%) вважає, що нинішня влада краща за попередню.

Pandora Papers

Переважна більшість респондентів (80,1%) вважають, що неприпустимо, щоб найвищі посадові особи держави та провідні політики країни володіли офшорними рахунками за кордоном. 9,1% опитаних не бачать нічого поганого в такій практиці. Водночас більш як половина опитаних (55,3%) вірять інформації з розслідування Pandora Papers про те, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном. Не вірять цій інформації 16,5% опитаних.

Вагнергейт

З-поміж тих респондентів, які хоча б щось знають про «Вагнергейт», 40,5% вважають головною причиною зриву операції цілеспрямовану передачу інформації з боку вищого політичного керівництва України. 15,1% обізнаних респондентів головною причиною зриву вважають брак професіоналізму та помилки з боку вищого політичного керівництва України, а 12,8% — непрофесіоналізм і помилки працівників українських спецслужб. 6,3% опитаних головною причиною зриву операції вважають те, що російські/білоруські спецслужби самі могли дізнатися про операцію та зірвати її, ще 4,6% поінформованих респондентів вважають усе це випадковим збігом обставин.

Коментарі

Всі новини