Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 6 — 13 грудня

barometer-44.jpg

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • введення локдауну в Україні з 8 до 24 січня 2021 року;
  • відновлення провадження щодо скасування договору купівлі-продажу акцій Приватбанку державою;
  • схвалення на отримання Україною вакцини проти коронавірусу.

Хто і як впливав на рейтинг президента із 7 до 13 грудня

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабінет міністрів ухвалив рішення про введення локдауну в Україні з 8 до 24 січня 2021 року. Загалом карантин продовжили до 28 лютого 2021 року.

Під час локдауну не працюватимуть:

· заклади освіти, крім дошкільних і спеціальних закладів;

· кафе, бари, ресторани, окрім роботи навинос та доставку. І далі працюватимуть лише заклади громадського харчування в аеропортах;

· заклади культури, фітнес-зали, басейни;

· кінотеатри та театри;

· продовольчі та непродовольчі ринки.

Однак великим плюсом є те, що багатьом закладам, а також транспорту уряд дозволив працювати. Так, під час локдауну працюватимуть:

· заклади, що продають харчові продукти, лікарські препарати, засоби гігієни, товари медичного призначення, засоби зв'язку, ветеринарні препарати та корми. Також не обмежуватимуть продаж пального;

· працюватимуть фінансові установи, поштові оператори та медичні заклади;

· не обмежили роботу з ремонту транспортних засобів, перукарень і салонів краси за попереднім записом;

· прийматимуть відвідувачів гірськолижні курорти та готелі;

· продовжить роботу транспорт. Громадський транспорт і залізниця перевозитимуть пасажирів відповідно до кількості місць для сидіння. Це стосується всіх видів сполучення. Метро перевозитиме пасажирів без обмежень, як і авіаперевізники. 

The Page
Коментар The Page

Рішення про введення локдауну в Україні позитивно відіб’ється на рейтингу Володимира Зеленського попри те, що бізнес і ВВП від нього так чи інакше постраждають, адже уряд має намір пом’якшити вплив карантину, ухваливши рішення щодо його введення не на новорічні свята, а одразу після них, бо це час найбільшої прибутковості майже для всіх сфер бізнесу. Ба більше, уряд вирішив не запроваджувати такий жорсткий карантин, який був у країні навесні 2020 року, а дозволив працювати деяким сферам (наприклад, салонам краси, гірськолижним курортам і транспорту).

Варто також зазначити, що влада ухвалила деякі закони для пом’якшення впливу локдауну на бізнес та населення. Йдеться про отримання ФОПами та найманими працівниками державної допомоги. Реєстрація на отримання 8 тис. грн почалася в застосунку «Дія» вже сьогодні, 14 грудня, і триватиме до 21 числа цього місяця.

Віктор Ляшко
Позитивно
Віктор Ляшко
міністр охорони здоров'я України

Україна подала заявку до Глобального фонду доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX і вже отримала схвалення на отримання вакцини. Тепер країна зможе отримати 8 млн доз вакцини безоплатно, включно зі шприцами для ін'єкцій, що дасть змогу вакцинувати 4 млн українців.

Київ уже почав готувати логістичну базу для приймання вакцини.

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, адже з допомогою вакцини безоплатно буде вакциновано 4 млн осіб. Робитимуть ін’єкції насамперед медичним працівникам, військовослужбовцям, соціальним працівникам та іншим категоріям громадян, використовуючи для цього також 2 млн грн державних коштів, які виділені на вакцинацію 2021 року.

Олег Хрипун
Негативно
Олег Хрипун
Голова Північного апеляційного господарського суду

Колегія суддів Північного апеляційного господарського суду відновила провадження щодо скасування договору купівлі-продажу акцій Приватбанку державою за позовом колишніх власників фінустанови Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова через кіпрську компанію Triantal Investments.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг глави держави, оскільки суд відновив провадження попри те, що строки подання апеляції одним із відповідачів були порушені, а також всупереч дії так званого «антиколомойського закону», який робить неможливим повернення фінустанови колишнім власникам. До того ж це фактично означає, що виробництво щодо скасування націоналізації Приватбанку відновлено.

Як зазначили юристи Приватбанку, саме такі наслідки може мати подальший розгляд справи за позовом Ігоря Коломойського та Triantal Investments про визнання націоналізації Приватбанку Шостим апеляційним судом, який зараз розглядає позов, незаконною. 

Коментарі

Всі новини