Facebook Pixel

Ядерний кубик ЗАЕС і винищувачі для України: як західні ЗМІ реагують на обстріл України 9 березня

У ніч на 9 березня 2023 росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну, випустивши 81 ракету, включно із сумнозвісними «Кинджалами». Західні медіа винесли цю новину в топ своїх сайтів і назвали нічну атаку однією з наймасованіших за цей рік. Що ще вони пишуть і на чому акцентують увагу?


Один із найбільших обстрілів і ЗАЕС

Ракетний обстріл 9 березня: один з наймасовіших за рік. Фото: Getty Images

Ракетний обстріл 9 березня: один з наймасовіших за рік. Фото: Getty Images

The Wall Street Journal пише, що Україна опинилася під одним із найбільших ракетних обстрілів цього року на тлі того, що українська армія продовжує оборону Бахмута й веде запеклі бої на Сході України.

Також видання не оминуло новину про те, що внаслідок атаки було знеструмлено Запорізьку АЕС, яка зараз опинилася в режимі блекауту, а пального для генераторів, що утримують її від аварії, вистачить лише на 10 днів.

The New York Times також зазначає, що цього разу росія використала свою «найдосконалішу зброю» (йдеться про ракетні комплекси «Кинджал»), завдавши удару по житлових районах.

Видання підкреслює, що охолодження ЗАЕС наразі підтримується тільки дизельними генераторами, і це принаймні п’ятий випадок, коли станція втрачає зв’язок із зовнішньою енергією від початку окупації обʼєкта.

Ситуація на ЗАЕС: кожного разу ми кидаємо кубик

NYT також цитує гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, який зробив «палку заяву» про загрозу безпеці ЗАЕС і закликав до негайних дій (цікаво, що торік він місяцями запевняв, що ситуація на станції є контрольованою — The Page).

Говорячи з радою керівників агентства про ризики ядерної аварії, він підкреслив:

Quote«Я вражений самовдоволеністю. Що ми робимо, щоб цього не сталося? Кожного разу ми кидаємо кубик. І якщо ми дозволимо цьому продовжуватися раз за разом, то одного дня наша вдача закінчиться».

Загрози-обманки та шосте вимкнення атомної станції

Ракетна атака росії 9 березня: світ під загрозою. Фото: Getty Images

Ракетна атака росії 9 березня: світ під загрозою. Фото: Getty Images

The Guardian, описуючи атаку, нагадує, що останнім часом вимкнення світла в Україні порідшали, а останні обстріли нагадали ракетний масований удар по Україні напередодні новорічних свят, завданий для того, аби подолати ППО та вразити хоч якісь цілі.

Також видання зазначає, що сирени повітряної тривоги останніми днями лунали щодня, проте атак не було, отже, загрози були обманками, аби здійснити врешті несподівану атаку.

Західні журналісти нагадали також, що президент Зеленський неодноразово просив у США винищувачі F-16, аби захистити українське небо.

Висвітлюючи подію, CNN також пише про відключення Запорізької АЕС, уточнюючи, що це вже не пʼятий, а шостий випадок такого збою, а паливо в генераторах є тільки на 10 днів.

Зеленський: винищувачі F-16 потрібні терміново

CNN цитує також інтервʼю з президентом України Володимиром Зеленським, який запевнив, що не зустрічатиметься з Володимиром Путіним, бо останньому не можна довіряти.

Ракетний обстріл України 9 березня: як реагує Захід. Фото: Getty Images

Ракетний обстріл України 9 березня: як реагує Захід. Фото: Getty Images

Quote«Немає жодних обставин, щоб говорити з президентом рф, тому що він не тримає свого слова», — пояснив український президент, підкресливши, що спочатку рф має залишити українську територію.

Він додав, що винищувачі від країн НАТО могли б допомогти Україні здобути перемогу у війні з рф:

Quote«Нам це дуже потрібно, і ми справді звертаємося до президента, щоб вони почали готувати українських пілотів, і президент Байден сказав мені, що над цим працюватимуть… Я вірю, що США дадуть нам можливість захистити наше небо».
Quote«Що можуть винищувачі? Вони можуть допомогти нам захиститися. От чому нам це потрібно терміново», – пояснив Зеленський.

CNN нагадує, що США зараз працюють із двома українськими пілотами, щоб визначити, скільки часу знадобиться, щоб навчити їх керувати винищувачами F-16, про що вже писало The Page.

Утім, американський військовий чиновник на умовах анонімності зазначив, що поки що немає новин щодо F-16 для України й немає найближчих планів щодо збільшення кількості українських пілотів у США.

Тероризм і вбивство мирних жителів

Reuters своєю чергою повідомило про атаку в статті із таким заголовком:

Quote«Росія вбиває мирних жителів під час першої потужної ракетної хвилі за кілька тижнів».

У матеріалі вони також цитують Зеленського, який підкреслив, що все, що можуть зробити окупанти, – це тероризувати мирне населення, проте відповідальності вони не уникнуть.

Financial Times робить акцент на тому, що російські ракетні удари знеструмили найбільшу АЕС у Європі, маючи на увазі ЗАЕС.

Quote«Вибухи сколихнули міста по всій Україні та призвели до знеструмлення резервного живлення на найбільшій атомній станції Європи, оскільки російські війська завдали одного з найбільших ракетних ударів по країні», – пише видання.
Подякувати 🎉