Facebook Pixel

Хто володіє реальною владою в Ірані та чому смерть президента Раїсі нічого не змінить – Ігор Семиволос

В авіатрощі 19 травня загинув президент Ірану Ібрагім Раїсі, який довгий час розглядався наступником «верховного лідера» країни аятоли Аль Хаменеї. Головна причина – несправність гвинтокрила, на якому летів президент, адже йому було від 30 до 40 років, а США вже давно не допускає експорт авіадеталей до Ірану.

Але, за словами, Ігоря Семиволоса, директора Центру близькосхідних досліджень, смерть Раїсі фактично не змінить нічого, адже владу в Ірані контролюють інші люди та структури.

Хто володіє реальною владою в Ірані

Quote«Для того, щоб потрапити в шортліст навіть можливих кандидатів на президентство, треба пройти цю комісію, яка дуже жорстко ставиться до ідеологічної чистоти. Багато з іранських політиків не відповідають цим критеріям. Раїсі був абсолютно лояльним, не амбіційним консерватором», – каже Семиволос.

Він підтверджує, що де-факто владу в країни контролює духовний лідер аятола Хаменеї та підконтрольна йому Рада експертів (83 ісламські юристи, які мають фактично більшу владу за парламент у багатьох питаннях), яка формально й обирає верховного лідера Ірану.

Переважна більшість іранської політики відбувається за лаштунками, тому там існують підводні течії: боротьба кланів, різних економічних моделей. Є нафтовий видобуток, який контролюється певними кланами, а є Корпус вартових ісламської революції (КВІР) – ринок озброєнь і багато чого іншого.

Quote«У Раді експертів наразі сидять справжні консерватори, тобто прихильники ісламізації та чинного шляху. Обирати наступника Хаменеї так само будуть виключно з прихильників влади, як і наступного кандидати в президенти», – підсумовує Ігор.

Як Іран став диктатурою ісламських духівників

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉