Facebook Pixel

США передадуть Гаазі дані про воєнні злочини росіян, а Київ вимагає поновити Ольгу Харлан

Дайджест західних медіа: ЄС готує санкції проти Білорусі, Африка вимагає від Путіна припинити війну

Дайджест західних медіа: ЄС готує санкції проти Білорусі, Африка вимагає від Путіна припинити війну

США погодилися передати Міжнародному кримінальному суду докази воєнних злочинів росіян в Україні, ЄС підготував пакет санкцій проти Білорусі, а Африка вимагає від рф припинити війну. Тим часом Київ закликав Міжнародну федерацію фехтування поновити Ольгу Харлан на чемпіонаті світу після того, як вона відмовилася потиснути руку росіянці.

The Page пропонує дайджест західних медіа, яким закінчується робочий тиждень 24 — 28 липня 2023 року.


США передадуть Гаазі докази воєнних злочинів росіян

Гаага отримає докази про воєнні злочини росіян від США

Гаага отримає докази про воєнні злочини росіян від США

Президент США Джо Байден непублічно наказав уряду США розпочати обмін доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі, повідомляють джерела The New York Times.

Рішення, ухвалене Байденом, перекреслює багатомісячний опір Пентагону, який стверджував, що такий крок може створити прецедент, який призведе до кримінального переслідування американських військових.

Незрозуміло, чому Байден так довго зволікав і що зрештою спонукало його діяти, але обидві партії чинили тиск на нього: так, минулого тижня комітет Сенату схвалив законопроєкт, який вимагав від президента надавати інформацію суду для допомоги в розслідуванні воєнних злочинів в Україні.

Американські спецслужби мають інформацію про російські злочини, зокрема про рішення російських чиновників навмисно завдати ударів по цивільній інфраструктурі в Україні та примусово депортувати тисячі українських дітей з окупованої території. Вони вже поділилися деякими із цих доказів з українськими прокурорами, але не з МКС.

Білий дім ще не оголосив публічно про допомогу, яку він тепер надаватиме, але, за словами людей, які говорили на умовах анонімності, почав сповіщати про неї членів Конгресу у вівторок.

ЄС підготував нові санкції проти Білорусі: у чому суть

ЄС готує нові санкції проти Білорусі

ЄС готує нові санкції проти Білорусі

Європейський Союз має намір запровадити новий пакет санкцій проти Білорусі після того, як посли ЄС погодили низку заходів на зустрічі 26 липня, пише Politico.

До них належать обмеження на експорт товарів подвійного призначення, як-от дрони чи комп’ютери, які можна використовувати на полі бою проти України, а також авіаційних запчастин.

За анонімними свідченнями чотирьох дипломатів ЄС, санкційний пакет також містить нові списки з 38 фізичних і 3 юридичних осіб.

Нові санкції дублюють експортні обмеження проти росії й покликані запобігти незаконному ввезенню товарів військового призначення через Білорусь до рф.

Цей раунд санкцій було ухвалено порівняно швидко: посли неофіційно погодилися із заходами минулого вівторка, а офіційне схвалення було надано за вісім днів. Проте дискусія щодо того, якою мірою варто застосувати санкції проти Білорусі порівняно з росією за вторгнення в Україну, триває вже кілька місяців.

Розмови про санкції проти Білорусі особливо складні через питання калійних добрив, оскільки країни — члени ЄС, як-от Португалія, просять звільнити ці добрива від майбутніх санкцій для забезпечення світової продовольчої безпеки.

Більшість країн ЄС підтримують цю позицію, але Литва рішуче виступає проти, стверджуючи, що це дасть Лукашенку рятівний круг і не матиме великого значення для продовольчої безпеки.

Африка вимагає від Путіна припинити війну, Путін переводить стрілки на Київ

Путін бреше африканцям, що це Україна не хоче припиняти війну. Фото: Getty Images

Путін бреше африканцям, що це Україна не хоче припиняти війну. Фото: Getty Images

28 липня лідери африканських країн вимагали від президента росії Володимира Путіна прийняти їхній мирний план щодо припинення війни в Україні та відновити угоду про експорт українського зерна, яку Москва розірвала минулого тижня, пише Reuters.

Хоча вони й не критикували росію, їхні виступи на другий день саміту з Путіним були більш погодженими та рішучими, ніж раніше. Вони нагадали лідеру Кремля про глибину занепокоєння африканців наслідками війни, особливо зростанням цін на продовольство.

Запропонований у червні африканський план передбачає відведення російських військ, виведення російської тактичної ядерної зброї з Білорусі, тимчасове зупинення ордера на арешт Путіна, виданого Міжнародним кримінальним судом, і послаблення санкцій.

Quote«Ця війна має закінчитися. І вона може закінчитися лише на основі справедливості та розуму. Перебої з енергопостачанням і постачанням зерна мають бути негайно припинені. «Зернова угода» має бути продовжена на благо всіх народів світу, зокрема африканців», – сказав голова комісії Африканського союзу Мусса Факі Махамат Путіну та африканським лідерам у Санкт-Петербурзі.

Президент Республіки Конго Дені Сассу Нгессо, президент Сенегалу Макі Салл і президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликали до деескалації та припинення війни через переговори.

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі, чия країна є одним з основних покупців зерна чорноморським шляхом, закликав росію відновити Чорноморську зернову угоду.

У відповідь Путін заявив, що саме Київ відмовляється вести з ним переговори, а зростання світових цін на продовольство було наслідком помилкової політики Заходу задовго до війни в Україні.

Україна вимагає поновити Ольгу Харлан на чемпіонаті світу

Київ вимагає скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу з фехтування. Фото: instagram.com/olgakharlan

Київ вимагає скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу з фехтування. Фото: instagram.com/olgakharlan

Уряд України закликав Міжнародну федерацію фехтування (FIE) скасувати рішення про дискваліфікацію української фехтувальниці за відмову потиснути руку переможеній російській суперниці, повідомляє The Guardian.

Міністр закордонних справ країни Дмитро Кулеба закликав поновити Ольгу Харлан на чемпіонаті світу з фехтування в Мілані після того, як її виключили через події після перемоги над Анною Смирновою, росіянкою, яка виступала як нейтральна.

Quote«Ольга Харлан виграла чесний поєдинок і показала гідність, – зазначив Кулеба в соцмережах. — Я закликаю [FIE] відновити права Харлан і дозволити їй брати участь у змаганнях».

Помічник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк запитав: «Чи не пахнуть російські гроші кров’ю?»

Після поразки від Харлан у поєдинку на шаблях серед жінок Смирнова підійшла до українки, щоб потиснути руку, але олімпійська чемпіонка Харлан натомість підняла шаблю та пішла. Смирнова майже 50 хвилин відмовлялася йти й сіла на стілець на фехтувальному майданчику.

Її протест ще більше розлютив українців, які розцінили це як навмисну спробу підкреслити відсутність рукостискання, щоб дискваліфікувати Харлан.

Quote«Анна Смирнова програла чесний поєдинок і вирішила вдатися до брудної витівки з рукостисканням. Саме так діє російська армія на полі бою», — заявив Кулеба.

Українські посадовці опублікували скриншоти дописів Смирнової в соціальних мережах, на яких вона позувала разом із російськими військовими в уніформі, зокрема своїм братом.

Quote«Як бачимо, вона відкрито захоплюється російською армією, що вбиває українців і знищує наші міста», – зазначив Подоляк.

Українська тенісистка Еліна Світоліна закликала FIE наслідувати приклад Жіночої тенісної федерації, яка підтримала її рішення не потискати руки росіянкам і білорускам після матчів.

Подякувати 🎉