Facebook Pixel

Україна почала основний контрнаступ? Чому Київ перекинув війська на Південь

Принаймні так вважають джерела кількох провідних американських ЗМІ

Принаймні так вважають джерела кількох провідних американських ЗМІ

Американські медіа пишуть про перекидання частини українського війська на Південь, що може свідчити про початок активного контрнаступу України в цьому напрямку. Проте щодо мети передислокування позиції різних видань не збігаються.

США чекають на активні успіхи України на фронті

Зокрема, The New York Times із посиланням на чиновників Пентагону пише, що Україна розпочала основний контрнаступ на Півдні України, залучивши до нього тисячі нових військових із західною технікою.

The Washington Post на противагу цьому зауважує, що точна мета перекидання частини армії невідома, і це може бути просто заміна солдатів на позиціях — наприклад, частину з них тимчасово повертають на навчання, як уже раніше писало The Page.

CNN зі свого боку цитує заступницю міністра оборони Ганну Маляр про поступове просування української армії на мелітопольському та бердянському напрямках, а також на сході в районі Старомайорського.

The Page пропонує огляд американських медіа щодо контрнаступу України з огляду на те, що під час Аспенського безпекового форуму 18 — 21 липня американські високопосадовці повідомляли про стурбованість повільним українським контрнаступом.

Йшлося про те, що відсутність успіхів на фронті поверне настрої Заходу схиляти Україну до компромісного миру та консервації війни, про що говоррили й українські експерти на дискусії «Підсумки та оцінки Вільнюського саміту НАТО».

Масований контрнаступ розпочався – NYT

Україна розгорнула основний контрнаступ, кинувши в бій військовослужбовців із резерву, навчених і оснащених на Заході, пише NYT із посиланням на двох чиновників Пентагону.

Представники Білого дому та Пентагону розповіли виданню, що вони спостерігають за підвищеною активністю з великою цікавістю і що українські офіційні особи повідомили їм, що нова операція в разі успіху триватиме від одного до трьох тижнів. Вони додали, що для оцінки успішності атак може знадобитися лише кілька днів.

Quote«Це велике випробування», — сказав один високопосадовець.

За даними Пентагону, США та інші західні союзники підготували приблизно 63 тис. українських військовослужбовців і поставили понад 150 сучасних бойових танків.

Значна частина цієї сили до цього часу перебувала в резерві, оскільки українські війська намагалися знайти вразливу частину оборони окупантів. Американські офіційні особи заявили NYT, що зараз залучено більшість резервів, що залишилися.

На підтримку свого припущення редакція повідомляє, що в у селах уздовж південної лінії фронту в середу 26 липня було чутно незвично сильний артилерійський вогонь. Журналісти NYT описують це як поступове, а не проривне просування.

Говорити про початок основного контрнаступу зарано – WP

The Washigton Post цитує іншого американського чиновника, який вважає, що зараз говорити про початок масованого контрнаступу зарано, бо поки що спостерігаються лише перші пересування ЗСУ.

Quote«Ми бачимо ознаки підготовки до перекидання додаткових сил у районі Запоріжжя, щоб вони вступили в бій. Але незрозуміло, якою може бути мета цих рухів», — сказав WP анонімний посадовець.

За словами чиновника, є різні варіанти, навіщо туди відправили нові підрозділи: це може бути заміна стомлених бійців новими, спроба знайти слабкі місця в обороні противника чи справді ЗСУ формує кулак для ширшого наступу.

Quote«Немає великої впевненості в тому, що це великий крок», — сказав посадовець.

Запеклі бої зі «скромним» просуванням тривають – CNN

CNN пише про те, що запеклі бої тривають на півдні Запорізької області, особливо навколо села Роботине, де українські сили намагаються прорватися через заміновані російські оборонні лінії.

Quote«Ми підійшли впритул до Роботиного. У сам населений пункт ще не увійшли. Бої тривають на окопних позиціях перед Роботиним», — повідомили CNN у 47-й окремій механізованій бригаді, яка бере участь у наступі.
Село Роботине – один із варіантів просування на Токмак і Мелітополь для ЗСУ. Фото: Institute for the Study of War

Село Роботине – один із варіантів просування на Токмак і Мелітополь для ЗСУ. Фото: Institute for the Study of War

Україна має «низку доступних варіантів» – Ллойд Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін на пресконференції в Папуа-Новій Гвінеї 27 липня заявив, що Україна має «низку доступних варіантів», оскільки Київ залучає більше сил для продовження контрнаступу проти росії.

Остін не коментував стан контрнаступу або конкретні деталі бойових дій, але сказав, що Україна «зберігає живу силу та техніку», навіть коли її війська свідомо прокладають собі шлях через мінні поля та інші перешкоди.

Quote«У них усе ще є низка варіантів, і ми можемо очікувати, що вони тиснутимуть і далі», — сказав Остін.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉