Українські військові, намагаючись поповнити свої лави професійними кадрами в розпал війни, готують солдатів і складають кваліфікаційні іспити навіть після відправлення на фронт під час контрнаступу України.
Одним із прикладів є смуга перешкод, яку морські піхотинці долали нещодавнього теплого літнього дня, пише The New York Times у матеріалі «Українські морські піхотинці залишають передову, щоб підготуватися до передової».
Ця смуга була збудована лише за кілька кілометрів від місця фактичних бойових дій, включно з тима самими окопами, бункерами та колючим дротом, які використовувалися у війні проти росії.
Кого відправляють на навчання з фронту
Кандидатів із 36-ї окремої бригади морської піхоти відправили з передової для проходження курсу морського піхотинця. Для участі їм потрібно було не менш як три місяці бойового досвіду. Багато хто з першої групи із 40 артилеристів бачив більше.
36-та бригада морської піхоти воювала в південному місті Маріуполі після того, як росія почала своє повномасштабне вторгнення минулої зими, тижнями тримаючись на металургійному заводі, який зазнав невблаганних ударів від сил Москви.
Багато піхотинців загинули або були поранені, понад тисячу потрапили в полон. Колишній командир бригади й досі перебуває в російському полоні.
З оточення вийшли лише приблизно 200 морських піхотинців. Уцілілих передислокували воювати на південь Херсонщини та викликали нові війська. Зараз 36-та налічує приблизно типову бригаду — майже 4 тис. морських піхотинців.
На навчання – з фронту й назад
Рано-вранці військові були на своїх передових позиціях, обстрілюючи російські війська з артилерії. За кілька годин у тій самій формі та бронежилетах вони пройшли останнє випробування — смугу перешкод, щоб офіційно стати українськими морськими піхотинцями, пише автор матеріалу.
Бігаючи по калюжах і багнюці, пролазячи під колючий дріт і через імітаційні протитанкові рови, вони вигукували «Слава Україні!» і «Я люблю морську піхоту!» Командири вигукували накази та змушували їх падати для віджимань.
Коли навчання закінчилися, військові сіли в пікапи та поїхали назад на фронт, щоб знову приєднатися до контрнаступу України на півдні України.
Чому морських піхотинців повернули на навчання
Оскільки Україна бореться вздовж сотні миль лінії фронту у війні, що триває 17 місяців і не демонструє жодних ознак послаблення, вона має замінити загиблих солдатів і продовжити навчання тих, хто вирушив на фронт, не завершивши формальну підготовку.
«Я воюю вже вісім місяців, і весь час – на найважчих ділянках фронту», — сказав лейтенант Арсеній. Попри те, що він був командиром артилерійського взводу, ще не мав права носити берет морської піхоти.
Хоча й виснажені, чоловіки були в гарному настрої, вітаючи один одного перед тим, як пробігти дистанцію.
«Настав день, коли ви можете показати, що ви справжні морські піхотинці, – сказав кандидатам майор Назарій Тофан, який допомагав вести навчання. – Ви маєте запам’ятати цю гонитву на все життя».
Як проходить навчання військових
Смугу перешкод було розроблено так, щоб максимально точно імітувати реальні бойові умови. Спрацювали димові шашки та пішли феєрверки. Була засідка. Товариші морської піхоти стріляли холостими патронами та кричали на кандидатів.
54-річний рядовий Сергій почав відставати. Лікар прийшов його оглянути, виявив у нього підвищений тиск і зробив укол. Він не пройшов курс.
Інші кандидати бігли далі, пробиваючись через багнюку та палаючі шини. Коли курс закінчився, 39 із 40 пройшли кваліфікацію.
Після того як інші групи виконали завдання, відбулася церемонія, на якій новоспечені морські піхотинці склали клятву: бути відважними й не залишати побратимів позаду — й отримали свої берети. Потім повернулися на фронт.