Угорщині погрожує призупинення виділення коштів від Європейського союзу у розмірі 7,5 млрд євро.

Таке рішення у неділю 18 вересня рекомендував виконавчий комітет ЄС через те, що країна неспроможна боротися з корупцією та підтримувати верховенство права. Угорщина намагається уникнути втрати такої великої суми.
Зокрема, 19 вересня уряд зобовʼязався подати до парламенту законопроєкт про боротьбу з корупцією — і це лише перший закон із багатьох, який, як сподівається Будапешт, допоможе уникнути покарання від ЄС, пише Reuters.
Угорщина — перша країна ЄС, яка отримала попередження про санкції від блоку, спрямовані на захист верховенства права та боротьбу з корупцією.
Речник уряду Золтан Ковач запевнив, що Європейський союз прийняв антикорупційні пропозиції Угорщини, і уряд виконає свої обіцянки.
За його словами, у понеділок і п'ятницю уряд подасть до парламенту законопроєкти, які включатимуть створення органу для нагляду за процедурами держзакупівель ЄС.
Reuters нагадує, що прем'єрміністр Віктор Орбан неодноразово конфліктував із Брюсселем через свою політику, яку в ЄС вважають підривом демократії (зокрема, окрім корупції, мова йде про гомофобний закон про шкільну освіту, який уже коштував Угорщині частини фінансування).
Крім того, великий скандал відбувся після заяв Віктора Орбана про те, що не варто змішувати «європейські» та «неєвропейські» раси. Тоді, як уже писав , від Орбана пішла його радниця Жужа Хегедюш, яка працювала з ним близько 20 років.
Однак зараз, зважаючи на проблеми всередині країни, зокрема зростання цін на енергоносії та двозначною інфляцію, прем’єрміністр, схоже, готовий піти на вимоги ЄС щодо антикорупційних інституцій.
«Останні події в Брюсселі, безумовно, відбулися в невдалий час для Орбана, який бореться з низкою політичних та економічних проблем, тому він, ймовірно, піде на те, щоб задовольнити вимоги Брюсселю», — каже директор аналітичного центру Eurasia Group у Європі Муджтаба Рахман.
Водночас, за його словами, це не вирішить усіх невирішених розбіжностей щодо інших частин фінансування від ЄС: найбільшою проблемою для Орбана є гроші, закріплені у Фонді відновлення.
Хоча у 2021 році Угорщина подала свій план використання грантів ЄС для реанімації та модернізації економіки після пандемії COVID-19, він досі не отримав через стурбованість ЄС щодо корупції та верховенства права.
У разі, якщо Будапешт не отримає і ці 7,5 млрд євро, стримувати інфляцію в країні стане ще важче, а угорські активи ще більше впадуть.
Міністр розвитку Угорщини, що відповідає за переговори з ЄС, Тібор Наврачич тим часом запевнив, що країна виконає всі 17 своїх зобов’язань перед Єврокомісією, щоб запобігти втраті фінансування.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також