Facebook Pixel

Чому під час війни приватизація на часі – пояснює голова ФДМУ Віталій Коваль

В інтерв'ю The Page Віталій Коваль, голова Фонду державного майна (ФДМУ), зазначає, що часто чує думку, нібито війна – не час продавати держкомпанії. Він пояснив, чому це не так і від чого реально залежить: варто продавати компанію чи ні.

Чому під час війни приватизація необхідна

Віталій нагадує, що насамперед – це ефективний метод наповнення держбюджету. Кошти від приватизації, дивіденди держкомпаній, надходження від оренди ідуть напряму в держбюджет і звідти наповнюють бюджет Сил оборони. Своєю чергою, кошти з продажу санкційних активів (вилучених у фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із рф) йдуть до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії росії, тобто на відбудову країни.

Quote«В управлінні Фонду більше 2300 підприємств. На жаль, поки державний сектор менш ефективний: 58% активних підприємств не вийшли на прибутковий рівень минулого року», – каже Коваль.

Тому головним завданням тут є позбутись активів фонду, які насправді є пасивами, дати їм нове життя в руках інвесторів. Бо «основна місія приватизації – притягнути в економіку приватні інвестиції постприватизаційного періоду». Віталій каже, що зараз вони бачать на 1 гривню, витрачену на приватизацію, 4 грн – інвестицій в обладнання, робочі місця.

Quote«Сьогодні точно не час для генерування збитків. Якщо ми бачимо, що це хронічна проблема підприємств і податки не перекривають обсяг грошей, витрачених з бюджету на їх утримання, – зараз не час таких підприємств. Однозначно, і під час війни зміни мають бути швидшими, майже хірургічними», – вважає чинний голова ФДМУ.

Як ФДМУ приваблює інвесторів (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉