Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Повномасштабний вступ Білорусі у війну дуже малоймовірний, — прогноз ISW

Чи нападе Білорусь на Україну: прогноз ISW. Фото: GETTY IMAGES

Чи нападе Білорусь на Україну: прогноз ISW. Фото: GETTY IMAGES

Приєднання до війни військ Білорусі є дуже малоймовірним, прогнозує Американський Інститут вивчення війни (ISW).

З одного боку, як зазначив експерт, Білорусь не має стільки сил, щоб це мало визначальний вплив у війні, і її сили можуть бути легко знищені ЗСУ, заявив в інтерв'ю «Суспільному» геополітичний аналітик інституту Джордж Варос, який аналізує ситуацію на фронті з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Quote«У Білорусі є шість маневрових бригад. Кожна з них може створити дві батальйонні тактичні групи. Це означає, що теоретично Білорусь може сформувати всього 12 батальйонних тактичних груп. Це дуже мала кількість, і вона не була б вирішальною для атаки, яка б реально загрожувала Україні. Ці підрозділи були б легкою закускою для українських сил, які захищають Київ, Волинь та інші райони», — наголосив аналітик ISW.

По-друге, війська потрібні білоруському диктатору Лукашенку, щоб утримувати режим.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Білоруський народ з часів протестів 2020 року, звісно ж, ним не задоволений. І білоруська армія була дуже важливою для підтримки його режиму. Якщо ці підрозділи будуть знищені в Україні, то Лукашенко матиме безпекові проблеми», — додав Варос.

Водночас експерт не виключає, що росіяни можуть спробувати використати певну комбінацію білоруських і російських сил, щоб провести операції, можливо, десь на заході України, щоб зірвати українські операції в інших місцях. Але наразі ознак того, що росіяни формують такі ударні групи, немає.

У інституті нагадали, що російське розгортання всіх цих батальйонних тактичних груп у Білорусі ще в лютому цього року не було особливо ефективним, на нинішньому етапі ще може дати ще гірний результат.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Усі ці різні підрозділи були дуже нескоординованими. Не було згуртованої командної структури. Я думаю, що намагання поєднати білоруські підрозділи з вже дуже деградованими та втомленими російськими підрозділами, також не було б особливо скоординованим» — вважає експерт.

Нагадаємо, у Білорусі вже кілька місяців тривають мобілізаційні навчання неподалік українського кордону.

Коментарі

Всі новини