Приєднання до війни військ Білорусі є дуже малоймовірним, прогнозує Американський Інститут вивчення війни (ISW).
З одного боку, як зазначив експерт, Білорусь не має стільки сил, щоб це мало визначальний вплив у війні, і її сили можуть бути легко знищені ЗСУ, заявив в інтерв'ю «Суспільному» геополітичний аналітик інституту Джордж Варос, який аналізує ситуацію на фронті з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
«У Білорусі є шість маневрових бригад. Кожна з них може створити дві батальйонні тактичні групи. Це означає, що теоретично Білорусь може сформувати всього 12 батальйонних тактичних груп. Це дуже мала кількість, і вона не була б вирішальною для атаки, яка б реально загрожувала Україні. Ці підрозділи були б легкою закускою для українських сил, які захищають Київ, Волинь та інші райони», — наголосив аналітик ISW.
По-друге, війська потрібні білоруському диктатору Лукашенку, щоб утримувати режим.
«Білоруський народ з часів протестів 2020 року, звісно ж, ним не задоволений. І білоруська армія була дуже важливою для підтримки його режиму. Якщо ці підрозділи будуть знищені в Україні, то Лукашенко матиме безпекові проблеми», — додав Варос.
Водночас експерт не виключає, що росіяни можуть спробувати використати певну комбінацію білоруських і російських сил, щоб провести операції, можливо, десь на заході України, щоб зірвати українські операції в інших місцях. Але наразі ознак того, що росіяни формують такі ударні групи, немає.
У інституті нагадали, що російське розгортання всіх цих батальйонних тактичних груп у Білорусі ще в лютому цього року не було особливо ефективним, на нинішньому етапі ще може дати ще гірний результат.
«Усі ці різні підрозділи були дуже нескоординованими. Не було згуртованої командної структури. Я думаю, що намагання поєднати білоруські підрозділи з вже дуже деградованими та втомленими російськими підрозділами, також не було б особливо скоординованим» — вважає експерт.
Нагадаємо, у Білорусі вже кілька місяців тривають мобілізаційні навчання неподалік українського кордону.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також