Facebook Pixel

У Миколаєві викрили розробника чергової підробленої «Дії»

Чергова підробка «Дії»: у Миколаєві викрито розробника. Фото: gp.gov.ua

Чергова підробка «Дії»: у Миколаєві викрито розробника. Фото: gp.gov.ua

У Миколаєві викрили підлітка, який створив чергову підробку «Дії». У спеціальному редакторі за бажанням клієнтів він міг створити фальшиві COVID-сертифікати. Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури.

За даними слідства, за доступ юнак отримував від 250 до 650 гривень. Кошти надходили на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів Російської Федерації, з якого підліток потім переказував кошти на картковий рахунок. Після оплати він надсилав замовнику архів із програмним забезпеченням — клієнту лише залишалося його інсталювати на власний смартфон. На сайті було авторизовано понад тисячу користувачів.

Під час обшуку правоохоронці знайшли на комп’ютері та в смартфоні юнака вихідні файли фейкового застосунку «Дія», листування з покупцями, відомості про продаж архіву й отримані кошти.

Telegram Logo

Наразі вживаються заходи для блокування всіх каналів поширення фейкового застосунку, притягнення до відповідальності осіб, які придбали послугу.

Контекст. Це вже третій автор фейкової «Дії», затриманий за місяць. У кожній версії підробки можна було згенерувати фальшивий COVID-сертифікат.

Коментарі

Всі новини