Facebook Pixel

Як політик Нестор Шуфрич, до якого прийшла СБУ, заробив в Україні мільйони

Про обшук Службою безпеки України у проросійського політика Нестора Шуфрича стало відомо 15 вересня. The Page нагадує, як Шуфрич заробив капітали в Україні, які бізнеси йому належали і над якими активами зберігає контроль його родина.

Хто такий Нестор Шуфрич і чим він відомий

Широкому загалу депутат від забороненої в Україні проросійської партії ОПЗЖ Нестор Шуфрич, відомий численними скандалами, бійками і провокативними витівками. Наприклад, на початку повномасштабної війни ЗМІ повідомили, що Шуфрич фотографував блокпост, а його охорона відстрілювалася від бійців тероборони. А напередодні вторгнення росіян Шуфрич побився у прямому етері з журналістом Юрієм Бутусовим.

Бійка в етері між Нестором Шуфричем і Юрієм Бутусовим

Бійка в етері між Нестором Шуфричем і Юрієм Бутусовим

Свій політичний вплив та зв’язки з країною-агресоркою Шуфрич вдало конвертував в економічній сфері і став в Україні традиційним учасником ТОП-100 найбагатших. Зокрема, за результатами 2019 року у топ-100 найбагатших українців НВ і Dragon Capital він зайняв 65-те місце з $98 млн.

У сімейному бізнесі Нестор Шуфрич задіяний з кінця 1980-х. В парламент від різних політичних сил Шуфрич обирався з 1998 року. Завдяки політичному впливу у 2000-ні роки потрапив у великий газовий бізнес у якості одного зі співвласників компанії «Нафтогазвидобування», яка стала найбільшою приватною газовидобувною компанією України. Проте до 2017 року частки всіх співвласників «Нафтогазвидобування» викупив найбагатший українець — Рінат Ахметов.

Нестор Шуфрич з політиком Віктором Медведчуком і президентом Леонідом Кучмою

Нестор Шуфрич з політиком Віктором Медведчуком і президентом Леонідом Кучмою

Які бізнеси контролює Нестор Шуфрич і його родина у 2023 році

Станом натепер окрім долі у медіаактивах групи Віктора Медведчука, відповідно до реєстрів офіційно Нестор Шуфрич є власником таких компаній:

  • мисливський клуб «Кремінка» в Закарпатській області, який володіє вісьмома об’єктами нерухомості;
  • ТОВ «Вітал плюс» в Закарпатській області, що спеціалізується на виробництві соків;
  • ТОВ «Рейтинг», основна діяльність якого пов’язана з продажем авто.

Але це лише верхівка айсберга. Бо відповідно до даних Youcontrol, компанії групи Шуфрича, які працюють у сфері паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), нерухомості і будівництва, транспортних перевезень і сільського господарства, переважно оформлені на членів родини та помічників політика.

На сина Нестора Шуфрича Олександра оформлено ТОВ «Укрекобілдінг» в Закарпатській області, основним видом діяльності якого є торгівля деревиною і будматеріалами. А відповідно до даних системи Youcontrol, які аналізує The Page, батько Нестора Шуфрича — Іван — виступає власником заміського клубу верхової їзди «Конюшня Бутенко». Комплекс володіє земельними ділянками і нерухомістю в Бориспільському районі на Київщині.

Конюшня Бутенко

Конюшня Бутенко

Які бізнеси Шуфрич оформив на свого помічника Черепаню

Тим часом власником кількох десятків підприємств в різних галузях (агросектор, нерухомість, ПЕК, річковий транспорт, мисливство і рекреація та ін.), які можуть бути пов’язані з Нестором Шуфричем, є його багаторічний парламентський помічник В’ячеслав Черепаня.

Наприклад, на помічника Нестора Шуфрича В’ячеслава Черепаню оформлені такі активи:

  • ПП «Автодом» (роздрібна торгівля пальним);
  • ТОВ «Джей ен енерджі» (виробництво електроенергії);
  • ТОВ «Котедж холл» (діяльність із підтримки театральних і концертних заходів);
  • ТОВ «РГ газ трейд» (розподілення газоподібного палива);
  • ТОВ «Хантер клаб Україна» (мисливство) та ін.

The Page за допомогою системи Youcontrol з’ясував, що Черепаня також є членом правління ПРАТ «Київпорт», яке також входить до сфери економічних інтересів Нестора Шуфрича. Співвласниками цього активу є група бізнесмена Юрія Бродського. ПРАТ «Київпорт» володіє кількома земельними ділянками у Києві площею від 0,2 до 12,2 га і 19-ма об’єктами нерухомості у Києві, Київській, Чернігівській і Вінницький областях. Вочевидь, столична земля і є найбільш ласим шматком цього майнового комплексу. Крім цього, Черепаня виступає керівником ТОВ «Бліц А» у сфері вантажного річкового транспорту, співвласниками якого також є родина Бродських.

Київський річковий порт. Фото: Вікіпедія

Київський річковий порт. Фото: Вікіпедія

Цікаво, що В’ячеслав Черепаня разом з Богданом Козаком, братом підсанкційного соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, та дружиною Медведчука Оксаною Марченко є співвласником наступних агрокомпаній у різних областях України:

  • ТОВ «МБК Агротехніка» (Івано-Франківська обл.);
  • ПП «Оскар» (Київ);
  • ПП «Галагробізнес М3» (Київ);
  • ПП «Роднічок» (Київ);
  • ПП «Ландрас-Агро» (Тернопільська обл.);
  • ПП «Галичина органік» (Київ);
  • ПП «Колос» (Тернопільська обл.).

Якими цінностями володіє Нестор Шуфрич

Вірогідно, велику частку свого капіталу Нестор Шуфрич тримає у готівці. За результатами 2020 року він увійшов до ТОП-10 депутатів, які задекларували найбільше готівки. На той час у гривневому еквіваленті у банкнотах Шуфрич зберігав 146,5 млн грн. Оскільки під час воєнного стану в Україні електронне декларування призупинено, більш актуальні дані про готівкові активи Шуфрича відсутні.

Також відповідно до кількох журналістських розслідувань родині Шуфричів належать числені розкішні маєтки і квартири. В один з них, розташований в селі Козин Київської області, якраз і навідалися представники СБУ. Показово, що в цьому маєтку у Шуфрича знайшли заборонену символіку, а саме колорадські стрічки й російські нагороди.

Обшук у Шуфрича

Обшук у Шуфрича


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉