Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 22-28 червня

Інфографіка: The Page

Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 22 по 28 червня

Владислав Криклій
Позитивно
Владислав Криклій
міністр інфраструктури

Мінінфраструктури спільно з «Адміністрацією морських портів України», «Проєктною компанією Рісоіл-Херсон» і «Рісоіл-Херсон» підписали договір про передачу в концесію «Херсонського морського торговельного порту». Компанія перемогла в конкурсі на концесію порту ще в січні 2020 року.

The Page
Коментар The Page

Згідно з угодою, компанія-концесіонер «Рісоіл-Херсон» має інвестувати в розвиток порту приблизно 300 млн грн. Крім того, понад 18 млн грн компанія вкладе у розвиток місцевої інфраструктури. Відповідно рішення уряду про те, щоб передати «Херсонський морський порт» в концесію, безсумнівно, позитивно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського.

Дмитро Разумков
Позитивно
Дмитро Разумков
Голова Верховної Ради України

Низка депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт № 3686, в якому пропонують збільшити ліміт анонімних переказів для громадян до 25 тис. грн. Нині ж сума, яку українці можуть переводити без підтвердження особи, відповідно до закону, спрямованого на боротьбу з легалізацією (відмиванням) незаконно отриманих доходів, не має перевищувати 5 тис. грн. Закон набув чинності у квітні 2020 року.

The Page
Коментар The Page

Як виявилося, вимоги ухваленого депутатами закону про фінмоніторинг створили значні незручності для простих громадян України. Це пов'язано з тим, що з 28 квітня не можна анонімно переказувати більш як 5 тис. гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і сплачувати за отримані товари або послуги.

Ольга Буславець
Негативно
Ольга Буславець
виконувачка обов'язків міністра енергетики

Кабмін може на один місяць продовжити спецзобов'язання «Нафтогазу» продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Скасувати їх повинні були 1 липня, але сьогодні на шляху до цього зробили лише одне: Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спростила процедуру зміни постачальника газу для населення.

The Page
Коментар The Page

Таке рішення негативно вплине на рейтинг Зеленського, адже скасування ПСО з 1 липня є одним із зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом у рамках меморандуму про фінансову допомогу на $5 млрд. Відповідно країна вже не виконала одну з умов Фонду.

Коментарі

Всі новини