
Інфографіка: PG
На початку кожного тижня традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Хто і як впливав на рейтинг президента з 15 по 21 червня

Велика Палата Верховного Суду скасувала рішення судів першої та другої інстанції на користь сім'ї Суркісів у справі про депозити. Провадження щодо стягнення закрито. Йдеться про процедуру bail-in, яку Національний банк проводив у ході націоналізації. Вона передбачала обмін великих депозитів низки осіб у банку на акції Приватбанку, вважаючи цих осіб пов'язаними з фінустановою. Потім ці акції разом з акціями інших акціонерів, зокрема Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, держава купила за 1 гривню.
Оскільки ця справа фактично є ключовою в питанні оскарження законності націоналізації Приватбанку, то рішення щодо нього позитивно позначиться на рейтингу президента Володимира Зеленського.

Кабінет міністрів під час чергового засідання ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 липня. Пізніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив за відновлення жорсткого карантину в деяких областях України у зв'язку з антирекордами за показниками захворюваності на COVID-19.
Таке рішення негативно позначиться на рейтингу глави держави, оскільки за час карантину кількість безробітних в Україні різко збільшилася, більшість малого бізнесу так і не відновила роботу після послаблення карнтинних обмежень, як підсумок — економіка країни значно просіла.

За пропозицією Міненерго Кабмін розпорядився в процесі виробництва електроенергії на теплових станціях тимчасово використовувати виключно кам'яне вугілля внутрішнього видобутку, а не чистіший природний газ, ціна якого сильно впала через економічну кризу. Головна причина такої пропозиції від Міненерго — підтримка ринку збуту для державних і приватних вугільних компаній. Проте Фонд держмайна та «Центренерго» попросили компенсацію за використання вугілля замість газу під час виробництва електроенергії. Йдеться про те, що підприємство не може ані фінансово, ані технічно купувати вугілля, коли собівартість виробництва електроенергії є дешевшою на газі.
Таке рішення негативно позначиться на рейтингу Зеленського, оскільки розпорядження призведе до зростання собівартості виробництва і завдасть матеріальної шкоди підприємствам галузі.

Верховна Рада не схвалила доопрацьовану програму Кабінету міністрів Дениса Шмигаля. Її підтримали лише 207 нардепів. Для прийняття програми необхідно було 226 голосів.
Сам прем'єр-міністр не бачить жодних підстав для відставки нинішнього уряду. За його словами, Кабмін працюватиме згідно з цим документом.
Це негативно позначиться на рейтингу Зеленського, адже, враховуючи те, що Рада вже двічі не підтримала програму уряду Шмигаля, можна говорити про вотум недовіри. Більшість експертів зазначають, що це голосування зробило нинішній Кабмін на крок ближче до відставки.