Facebook Pixel

Зростання ВВП цьогоріч прискорилося до 2,9% — Мінекономіки

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками січня — серпня 2021 року прискорилося до 2,9% порівняно з 2,1% за підсумками січня — липня. Про це повідомляє «Інтефакс-Україна», посилаючись на оцінку Міністерства економіки.

У січні — серпні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився на 2,1% (на 1,3% в січні — липні 2021-го; за попередні вісім місяців 2020 року спостерігалося падіння на 5,8%), ВВП — на 2,9% (на 2,1% у січні — липні 2021-го; за попередні вісім місяців 2020 року спостерігалося падіння на 5,7%).

Як вказало міністерство, у серпні 2021 року збільшення обсягів виробництва продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, що підтримувалося високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів агровиробництва, оптимістичними настроями бізнесу в умовах дії «зеленого» рівня епідемічної небезпеки на всій території країни.

Quote«Наявне відновлювальне зростання не дає можливості говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки, для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки перебуває ще і під впливом глобальних змін і ризиків», — відзначило Мінекономіки.

Серед чинників тиску міністерство виділило загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, зловживання РФ домінантною позицією на ринку газу та різке подорожчання газу, а також нова хвиля мутованого штаму коронавірусу.

Контекст. У 2020 році українська економіка впала на 4%. Цього року Мінекономіки та уряд чекають зростання на 4,1%, а Нацбанк — на 3,8%.

Раніше Міжнародний валютний фонд погіршив оцінку темпів зростання внутрішнього валового продукту України у 2021 році до 3,5% порівняно з 4% у квітні.

Подякувати 🎉