Facebook Pixel

Мінекономіки назвало ризики для досягнення запланованого зростання ВВП цього року

ВВП України за сім місяців зріс на 2,1%. Фото: isn.in.ua

ВВП України за сім місяців зріс на 2,1%. Фото: isn.in.ua

За сім місяців цього року зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився в річному вираженні на 1,3% (за шість місяців зростання було на 1%), ВВП — на 2,1% (за шість місяців — на 1%). Про це повідомило Мінекономіки в огляді економічної активності.

grafik-vvp.jpg

Міністерство зазначає, що очікуване зростання ВВП за підсумками року на рівні 4% може не відбутися.

Ризиками для зростання ВВП є:

  • можливість нових карантинних обмежень;
  • погіршення кон'юнктури на ключових для вітчизняного експорту сировинних ринках;
  • зростання неплатоспроможності підприємств;
  • повноцінний запуск газопроводу «Північний потік — 2», що може позначитися на надходженнях від транзиту газу.

У липні майже всі основні види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, продемонстрували зростання. Однак про післякризове оздоровлення економіки поки що говорити зарано. Так, за даними НБУ, індекс очікувань ділової активності в липні склав 50,8 пункту, впавши з 51,6 у червні.

Telegram Logo

Позитивно на динаміку ВВП вплинули такі види діяльності:

  • промисловість — завдяки сприятливій кон'юнктурі на зовнішніх сировинних ринках і відновленню попиту, подальшому пристосуванню до нових умов роботи;
  • сільське господарство — завдяки початку збиральної кампанії з отриманням високого врожаю майже всіх культур. Однак значне зростання витрат виробників тваринницької продукції через подорожчання кормів і конкуренцію на внутрішньому ринку з імпортними аналогами стримує розвиток сільського господарства загалом;
  • транспорт — зростання забезпечено передусім завдяки дуже низькій порівняльній базі торік.

Не виправдало очікувань будівництво — через незмінність динаміки воно не зробило внесок у приріст СІП.

Погані результати показала й торгівля (спад на 1% проти зростання на 0,9% у січні — червні). Через зниження попиту в низці промислових галузей дуже впав оптовий товарообіг (на 8% за зростання на 5,7% у січні — червні). Якби не активний розвиток роздрібної торгівлі (зростання на 13% проти 13,8% за підсумками січня — червня), то спад у торгівлі загалом був би глибшим.

Контекст. Кабмін затвердив проєкт закону про держбюджет на 2022 рік. Проєкт розроблено на основі бюджетної декларації на 2022 — 2024 роки. Уряд очікує зростання реального ВВП на рівні 3,8%, інфляція складе 6,2%.

Коментарі

Всі новини