Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Курс долара обвалив золотовалютні резерви на $2 млрд

У березні міжнародні резерви України скоротилися на 7,8% — до трохи більше $24,9 млрд, повідомив Нацбанк. Востаннє гірший результат був у листопаді 2019-го – тоді вони були на рівні $21,9 млрд, а після різкого стрибка в грудні тільки зростали.

Причини різкого скорочення золотовалютних резервів:

  • валютні інтервенції для згладжування курсу долара — у березні Нацбанк продав у 54 рази більше валюти, ніж у лютому. Чистий продаж валюти регулятором пішов у мінус на $2,2 млрд вперше за півтора року. Сам Нацбанк пояснив це надмірним попитом на валюту з боку бізнесу і населення через коронавірус, адже надходження від експорту були стабільними;
  • обслуговування держборгу в березні обійшлося в понад $1,1 млрд (зокрема у $536,7 млн — за облігаціями зовнішньої держпозики і $409,3 млн – за зобов'язаннями перед МВФ). Але ці витрати компенсували надходження від валютних ОВДП — $873,2 млн і 276,9 млн євро;
  • переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості, курсів валют. Інші операції НБУ навіть принесли в резерви $16,6 млн.

Поточний обсяг золотовалютних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту. Нацбанк підкреслив, що його вистачить для виконання зобов'язань.

Контекст. Курс гривні в обмінниках падав з початку минулого місяця — 9 і 10 березня він впав до рівня серпня 2019 року. Тоді купити валюту можна було за 25,5 грн, а продати — за 25 грн. З 10 по 26 березня курс гривні на міжбанку впав до 28 грн за долар, що є рекордом з січня 2019 року. 31 березня гривня зміцнилася до 27,6 грн за долар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини