У березні міжнародні резерви України скоротилися на 7,8% — до трохи більше $24,9 млрд, повідомив Нацбанк. Востаннє гірший результат був у листопаді 2019-го – тоді вони були на рівні $21,9 млрд, а після різкого стрибка в грудні тільки зростали.
Причини різкого скорочення золотовалютних резервів:
- валютні інтервенції для згладжування курсу долара — у березні Нацбанк продав у 54 рази більше валюти, ніж у лютому. Чистий продаж валюти регулятором пішов у мінус на $2,2 млрд вперше за півтора року. Сам Нацбанк пояснив це надмірним попитом на валюту з боку бізнесу і населення через коронавірус, адже надходження від експорту були стабільними;
- обслуговування держборгу в березні обійшлося в понад $1,1 млрд (зокрема у $536,7 млн — за облігаціями зовнішньої держпозики і $409,3 млн – за зобов'язаннями перед МВФ). Але ці витрати компенсували надходження від валютних ОВДП — $873,2 млн і 276,9 млн євро;
- переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості, курсів валют. Інші операції НБУ навіть принесли в резерви $16,6 млн.
Поточний обсяг золотовалютних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту. Нацбанк підкреслив, що його вистачить для виконання зобов'язань.

Контекст. Курс гривні в обмінниках падав з початку минулого місяця — 9 і 10 березня він впав до рівня серпня 2019 року. Тоді купити валюту можна було за 25,5 грн, а продати — за 25 грн. З 10 по 26 березня курс гривні на міжбанку впав до 28 грн за долар, що є рекордом з січня 2019 року. 31 березня гривня зміцнилася до 27,6 грн за долар.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як говорити з підлітками, щоб вони почули: як завоювати увагу покоління Z і альфа