Вперше за півтора року чистий продаж валюти Нацбанком пішов у мінус на $2,2 млрд. У березні 2020 року регулятор купив $264 млн, а продав $2,45 млрд, свідчить його статистика.
Ще в лютому купівля становила $734 млн, продаж – лише $45 млн, а сальдо було позитивним ($689 млн). Тобто за місяць попит на валюту виріс у 54 рази.

Востаннє негативне сальдо купівлі-продажу валюти Нацбанком було в серпні 2018 року. Але навіть тоді воно було втричі менше – мінус $621 млн.

Такі великі інтервенції в березні цього року Нацбанку довелося робити для згладжування курсу. Про це НБУ повідомив напередодні у своєму «Макроекономічному та монетарному огляді» за минулий місяць. Там же Нацбанк вказує на стрімку девальвацію: якщо порівнювати з лютим, то на кінець березня гривня подешевшала щодо долара на 14,3%.
Причиною цього очікувано є коронавірус. Він призвів до формування розривів ліквідності окремих банків, і їм знадобився кредитний ресурс. Нацбанк, розуміючи ситуацію, запровадив довгострокове рефінансування банків і підкріпив їх готівковою валютою. Також регулятор відтермінував формування банками буферів капіталу. А на час дії карантину він запропонував банкам ввести кредитні канікули для населення та бізнесу.

Контекст. Курс гривні в обмінниках падав з початку минулого місяця — 9 і 10 березня він впав до рівня серпня 2019 року. Зокрема, купити валюту можна було за 25 грн, а продати — за 25,5 грн. З 10 по 26 березня курс гривні на міжбанку впав до 28 грн за долар, що є рекордом з січня 2019 року. 31 березня гривня зміцнилася до 27,6 грн за долар.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також