Facebook Pixel

Нацбанк у березні продав у 54 рази більше валюти, ніж у лютому

Вперше за півтора року чистий продаж валюти Нацбанком пішов у мінус на $2,2 млрд. У березні 2020 року регулятор купив $264 млн, а продав $2,45 млрд, свідчить його статистика.

Ще в лютому купівля становила $734 млн, продаж – лише $45 млн, а сальдо було позитивним ($689 млн). Тобто за місяць попит на валюту виріс у 54 рази.

Востаннє негативне сальдо купівлі-продажу валюти Нацбанком було в серпні 2018 року. Але навіть тоді воно було втричі менше – мінус $621 млн.

screenshot.png

Такі великі інтервенції в березні цього року Нацбанку довелося робити для згладжування курсу. Про це НБУ повідомив напередодні у своєму «Макроекономічному та монетарному огляді» за минулий місяць. Там же Нацбанк вказує на стрімку девальвацію: якщо порівнювати з лютим, то на кінець березня гривня подешевшала щодо долара на 14,3%.

Причиною цього очікувано є коронавірус. Він призвів до формування розривів ліквідності окремих банків, і їм знадобився кредитний ресурс. Нацбанк, розуміючи ситуацію, запровадив довгострокове рефінансування банків і підкріпив їх готівковою валютою. Також регулятор відтермінував формування банками буферів капіталу. А на час дії карантину він запропонував банкам ввести кредитні канікули для населення та бізнесу.

screenshot1.png

Контекст. Курс гривні в обмінниках падав з початку минулого місяця — 9 і 10 березня він впав до рівня серпня 2019 року. Зокрема, купити валюту можна було за 25 грн, а продати — за 25,5 грн. З 10 по 26 березня курс гривні на міжбанку впав до 28 грн за долар, що є рекордом з січня 2019 року. 31 березня гривня зміцнилася до 27,6 грн за долар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉