Facebook Pixel

На фінансовому ринку трапилася аномалія: золото дорожчає одночасно з доларом

Фото: НБУ

Фото: НБУ

На торгах 21 лютого ціна на золото зросла до максимуму за сім років на тлі побоювань інвесторів, пов'язаних з впливом китайського коронавірусу на світову економіку.

Котирування квітневих контрактів на золото на біржі Comex на момент закриття торгів виросли на 1,3% – до $1646, повідомив MarketWatch. Це найвища ціна з лютого 2013 року.

gold2020.png


Telegram Logo

При цьому подорожчання золота відбувається паралельно з підвищенням курсу долара по відношенню до основних валют, хоча зазвичай буває навпаки. Індекс DXY, що показує вартість долара щодо шести основних світових валют, досяг максимуму за три роки.

dxy2020.png

Експерти вважають, що можливим поясненням зростання золота в цій ситуації є очікування того, що центральні банки будуть змушені вливати у фінансову систему більше ліквідності для управління ситуацією з коронавірусом.

Зокрема, Національний банк Китаю (центробанк) 20 лютого знизив базову ставку з 4,15% до 4,05% річних. Ставка за п'ятирічними кредитами була знижена до 4,75% річних з 4,8%.

Контекст. Торішній прибуток найбільших інвестиційних банків впал до найнижчої позначки з часів фінансової кризи 2008-2009 років. Їх найслабшою сферою виявилася торгівля акціями, прибуток від неї знизився на 10% у порівнянні з 2018 роком — до $41,1 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини