Facebook Pixel

Прибуток найбільших світових інвестбанків упав до рівня 2008 року

Минулорічний прибуток топових інвестиційних банків упав до найнижчої відмітки з часів фінансової кризи. Це стимулювало рекорде скорочення робочих місць. Крім того, найслабшою сферою виявилась торгівля акціями, прибуток від неї знизився на 10% проти 2018 року — до $41,1 млрд.

Як повідомило видання Financial Times, моніторинг індустрії аналітичною компанією Coalition показав, що сукупний прибуток 12 найбільших світових інвестбанків зменшився на 4%, як порівняти з 2018 роком, та склав $147,5 млрд. Це є найгіршим результатом з 2008 року.

Банки звітували про скорочення на 6% у своїх підрозділах. Деякі з них звільнили майже 3 тис. працівників – це найбільш стрімке скорочення за весь період ведення моніторингу (з 2012 року).

Telegram Logo

Однак прибуток інвестиційних банків контрастує з рекордними збільшеннями доходів компаній, які ними володіють. Наприклад, йдеться про JPMorgan Chase та Morgan Stanley, чиї показники були покращені трендами в інших частинах їхнього бізнесу, включно з банківськими послугами для населення та інвестиційним менеджментом.

Контекст. У травні минулого року інвестиційний банк Morgan Stanley пішов з російського ринку через запроваджені у 2014 році санкції ЄС і США. Саме вони заблокували здійснення транзакцій на російському ринку капіталу або на ринку злиття та поглинань, йдеться у звіті «дочки» Morgan Stanley за 2018 рік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини