Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Не злякався кризи, але не пережив санкцій: Morgan Stanley йде з російського ринку

Інвестиційний банк Morgan Stanley йде з російського ринку через санкції ЄС і США, які уведені 2014 року. Саме вони блокують здійснення транзакцій на російському ринку капіталу або на ринку злиття та поглинань, йдеться у звіті «дочки» Morgan Stanley за 2018 рік. Окрім санкцій, фінансовому становищу банку загрожують мінливі закони й нормативні акти, які можуть інтерпретуватися неоднозначно від випадку до випадку, та нестабільність ринку – як і у всіх країнах, що розвиваються.

Припинення роботи заплановане на перший квартал 2020 року. На даний час банк скоротив кількість московських відділень, закрив трейдингове відділення та припинив роботу на фондовому й валютному ринках Москви.

Усі бізнес-підрозділи, банківська, брокерська й депозитарна ліцензії будуть ліквідовані. Бізнес, який залишиться, переведуть у нову компанію, яка не підпадає під вимоги про ліцензування. Вона буде надавати консалтингові послуги в області інвестицій та нерухомості.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На російському ринку Morgan Stanley пропрацював близько 25 років, переживши кризу 1998 року, яка тоді вивела з Росії Goldman Sachs, Merrill Lynch і Lehmann Brothers. Першою угодою Morgan Stanley в Росії після кризи була приватизація компанії «ЛУКОЙЛ» восени 2002 року.

Пізніше інвестбанк був організатором IPO «Роснафти», консультував уряд у паливно-енергетичній сфері та супроводжував продаж найбільших активів ЮКОСа. До 2012 року був беззаперечним лідером у Росії з організації угод M&A ($35 млрд за підсумками 2011 року) і займав третє місце серед андеррайтерів з операцій на ринку акціонерного капіталу ($1,3 млрд). У 2014 США планували заблокувати угоду «Роснафти» і Morgan Stanley, яка передбачала доступ до міжнародної мережі нафтосховищ, значних запасів нафти й нафтопродуктів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Це не єдиний іноземний банк, який залишив російський ринок після 2014 року. У 2015-му роботу припинив Royal Bank of Scotland, в 2016 році – Barclays; Deutsche Bank і Credit Suisse значно скоротили свій бізнес.

Санкції загрожують і російським банкам. Найбільшими загрозами для банківського сектора в Росії є відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить головним чином від банків США.

Коментарі

Всі новини