Facebook Pixel

Зеленський ветував закон з фіксованою маржею для тютюнових компаній

Президент Володимир Зеленський ветував закон про єдиний податковий рахунок, який містить норму про встановлення фіксованої маржі для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами.

Володимир Зеленський не підписав закон про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і повернув його до ВР зі своїми пропозиціями, повідомляється на сайті парламенту.

При цьому текст пропозицій від президента на даний момент на сайті ВР відсутній.

Telegram Logo

Європейська Бізнес Асоціація вже привітала рішення президента, бо це було обумовлено досягнутими домовленостями щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції. Асоціація також сподівається, що ВР внесе зміни в контексті правки щодо тютюнової індустрії (пункт 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення») і не пропонуватиме жодних інших нововведень.

На думку бізнесу, даний проєкт закону є прогресивним, за виключенням норм щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції.

Контекст. Законопроєкт №1049, який містив скандальну норму про встановлення фіксованої маржі для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% максимальної роздрібної ціни за пачку, було ухвалено 4 жовтня 2019 року.

Однак розробники законопроєкту зіткнулися з критикою з боку тютюнових компаній і галузевих асоціацій. На думку представників тютюнової галузі, якщо ця поправка набуде чинності, то їм залишиться тільки зупинити заводи.

ВР намагалася скасувати рішення про прийняття законопроєкту №1049 у другому читанні, однак на це не вистачило голосів, а вже 5 лютого він був направлений на підпис президенту.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини