Facebook Pixel

Зеленський підписав закон про вдосконалення декларування, але з застереженнями

Президент вважає, що потрібно декларувати великі операції з обміну валют. Фото: Офіс президента

Президент вважає, що потрібно декларувати великі операції з обміну валют. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до закону «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування ), який Верховна Рада прийняла 29 квітня (законопроєкт № 5173 ).

Закон удосконалює механізм антикорупційного декларування.

Зокрема, встановлюється нижня межа в 0,25 прожиткового мінімуму, до якого можна не передавати в управління цінні папери акціонерного товариства.

Telegram Logo

Також не потрібно декларувати номери рахунків, на яких зберігаються некомпенсовані заощадження Ощадбанку СРСР, і операції з обміну валют. Такі операції також не вимагають подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Одночасно президент направив листа прем'єр-міністру, в якому закликав уряд невідкладно підготувати та внести до Верховної Ради проєкт нових змін до закону «Про запобігання корупції» з метою підвищення прозорості процедури декларування.

Так Зеленський написав, що повинен бути відновлений 30-денний період, протягом якого посадові особи зобов'язані передати в управління належні їм підприємства та корпоративні права.

Також потребує уточнення положення про те, що вимоги про передачу в управління не застосовуються саме до акцій акціонерного товариства сукупної номінальною вартістю не більше 0,25 прожиткового мінімуму, в якому особу призначено або обрано на посаду, і які в сукупності не перевищують 5% голосуючих акцій АТ.

Зеленський вважає, що потрібно декларувати операцій з купівлі та продажу валюти суб'єктами декларування або членами їхніх сімей, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Президент наполягає на поновленні обов'язкової повної перевірки декларацій осіб, які займають посади радника або помічника голови Верховної Ради, і на проведенні спеціальної перевірки претендентів на ці посади.

Додатково. Венеціанська комісія схвалила законопроєкт президента Володимира Зеленського про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Крім того, доведеться знову подати декларації 2020 року, для того щоб можна було притягнути до відповідальності за неправдиву інформацію в них.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини