Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волтц вважає, що американо-українська угода щодо корисних копалин буде підписана в «дуже короткий термін».
Про це повідомляє The Guardian.
Угода з США щодо рідкоземельних металів: коли її планують підписати
Волтц зазначив, що підписати угоду між Україною та США спершу запропонував президент Володимир Зеленський.

«Ну, дивіться, ось суть. Президент Зеленський збирається підписати цю угоду, і ви побачите це в дуже короткий термін. І це добре для України. Що краще для України, ніж бути в економічному партнерстві зі Сполученими Штатами?», – сказав він.
Радник з питань нацбезпеки також стверджує, що «до кінця всього цього ми матимемо Нобелівську премію миру поруч із ім’ям Дональда Дж. Трампа».

Волтц і Трамп. Фото: Вікіпедія
Крім того, Волтц заявив, що російсько-українська війна «скоро закінчиться».
«За Трампа ця війна закінчиться, і вона закінчиться незабаром», — наголосив посадовець.
Угода про рідкоземельні метали між Україною та США: що про неї відомо
Нагадаємо, підписати спеціальну угоду про спільний захист, інвестування у видобуток і використання українських природних ресурсів запропонував Зеленський. Зокрема, цю ідею він оголосив, коли презентував План перемоги у Верховній Раді 16 жовтня 2024 року.
Згодом Трамп 3 лютого 2025 року заявив журналістам, що хотів би отримати «цінні українські рідкісноземельні елементи» в обмін на допомогу.
12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським обговорив економічну інвестиційну угоду щодо рідкоземельних металів.
Останній мав розглянути пропозицію та дати відповідь 14 лютого, коли зустрінеться з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом на полях Мюнхенської безпекової конференції.
20 лютого Бессент сказав, що Зеленський обіцяв підписати угоду про «рідкісноземи», а потім відмовився.
Того ж дня агентство Reuters повідомило, що адміністрація Трампа може спробувати укласти спрощену угоду з Україною щодо видобутку корисних копалин, щоб швидко укласти пакт, а пізніше обговорити детальні умови, наприклад, якою часткою ресурсів України будуть володіти США.