Facebook Pixel

Заводу бути. Німецький суд дозволив Tesla рубати ліс для будівництва

Вищий адміністративний суд Берліна та Бранденбурга вирішив дозволити американському виробнику електрокарів Tesla вирубати ліс на ділянці, де буде збудовано перший європейський завод компанії. Очікується, що німецький завод почне виробництво автомобілів та акумуляторів влітку 2021 року.

Як повідомляє видання Digital Trends, судді не пішли назустріч активістам екологічної організації «Зелена ліга Бранденбурга» (Gruene Liga Brandenburg), які наполягали на забороні знищення насаджень на місці майбутнього заводу. Таким чином, Tesla отримала «зелене світло» для відновлення будівельних робіт на майданчику, що розташований на відстані 30 км на південний схід від Берліна.

Німецькі законодавці були здивовані рівнем протесту проти будівництва заводу і висловили побоювання, що такі демонстрації можуть у майбутньому відштовхнути інші закордонні компанії від інвестицій у ФРН.

Telegram Logo

Контекст. Наразі Tesla має три заводи Gigafactory – два у США та один у Китаї. У листопаді минулого року автовиробник розкрив наміри щодо будівництва в Німеччині свого першого європейського заводу зі складання електрокарів.

Пізніше стало відомо, що компанія Tesla інвестує близько 4 млрд євро у свою фабрику. Першими випущеними там машинами стануть Tesla Model Y. Надалі завод випускатиме до 150 електромобілів різних моделей щорічно.

У січні 2020 року Tesla домовилася про купівлю під будівництво близько 300 га землі у передмісті Берліна.

Днями суд ухвалив рішення тимчасово призупинити будівництво заводу автовиробника через вирубування лісу для розчищення ділянки. Екоактивісти вважають, що завод автовиробника заподіє шкоду навколишній дикій природі та вплине на водні ресурси в районі.

Коментарі

Всі новини