Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Остаточно затверджено Історико-архітектурний опорний план Києва

Андріївський узвіз. Фото: top10.travel

Андріївський узвіз. Фото: top10.travel

Історико-архітектурний опорний план (ІАОП) Києва є важливою частиною проєкту нового Генплану столиці. Про його затвердження повідомив у Facebook міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, процес затвердження був непростим. Проєкт допрацьовувався кілька разів. «Його ухвалення дає змогу не просто зафіксувати видатні об'єкти міста. Це протидія руйнації столиці забудовниками і великий крок до посилення відповідальності за такі випадки. Київ має залишатися історичним! Зокрема візуально», — заявив міністр.

Міністерство культури повідомляло, що 14 липня 2021 року воно погодило ІАОП Києва. Чиновники запевняли, що зроблено крок для «боротьби з будівельним свавіллям». Експерти були обурені скритністю процесу погодження й називали проєкт ІАОП неповноцінним, оскільки в ньому бракує затверджених Міністерством меж і режимів використання історичних ареалів Києва. В ІАОП пропонується охороняти не історичні ареали цілком із їхніми неповторними ландшафтами й фоновою забудовою, а окремо кожну пам'ятку культурно-історичної спадщини

ЗМІ не раз писали про те, що забудовники в судах нерідко використовують відсутність затверджених меж і режимів як аргумент для отримання права на висотну забудову Центрального історичного ареалу Києва.

Зазначимо, що, згідно із законодавством, в ІАОП міст має бути описано та систематизовано дані про межі пам'яток природної й культурно-історичної спадщини та їхні охоронні зони, про історичні ареали та режими їхнього використання із зазначенням планувальних обмежень. Це робиться для охорони території пам'яток, історико-культурних заповідників, музеїв, історичних ареалів, а також територій зі статусом земель історико-культурного призначення.

Наприкінці грудня 2019 року чиновники з КМДА та Мінкульту спробували, але не змогли з першого разу погодити проєкт ІАОП. Причиною стало обурення громадськості: у тому варіанті документа виявили масове скорочення заповідних територій столиці та зникнення численних пам'яток архітектури.

Додатково. Розробники проєкту Генплану столиці вирішили відмовитися від будівництва транспортних розв'язок на різних рівнях у центральній частині міста. У межах Малої кільцевої дороги (проспект Валерія Лобановського, вулиця Олени Теліги тощо) передбачається звести їх тільки на продовженні Залізничного шосе.

Також винятками стануть розв'язка на площі Героїв Великої Вітчизняної війни та передмостова правобережна розв'язка на Подільському мостовому переході.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини