Facebook Pixel

«Так сталося»: запуск Бюро економічної безпеки затримається

Вадим Мельник. Фото: стоп-кадр відео

Вадим Мельник. Фото: стоп-кадр відео

Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке було створено замість податкової міліції, найімовірніше, не зможе запуститися в запланований строк – 25 вересня. Його глава Вадим Мельник в інтерв’ю «Суспільному» зазначив, що це виявилося «не так просто».

«Ми не встигаємо. Так, певні процеси було затягнуто — не з вини Кабміну й не з вини народних депутатів. Так сталося, що все трошки затягнулося. Шість місяців, які було дано на ліквідацію ДФС, і я брав у цьому участь, ці шість місяців, які було дано для початку роботи БЕБ... вони з різних об’єктивних причин затягнулися», — пояснив він.

За словами чиновника, потенційно на відтермінування могли вплинути чинник літніх відпусток, а також складність самого процесу.

Telegram Logo

«Це не так уже і просто, як виявилося. І ми бачимо, що зараз навіть проведення аудиту ДФС продовжено ще на певний строк. Просто фізично не встигають, хоча працюють щоденно. Аудит проводиться, але не встигають», — зауважив Мельник.

Він додав, що на підбір і затвердження кандидатів на посади, а також на всі реєстраційні процедури потрібно більше часу. За його словами, ДФС буде ліквідовано вчасно – 25-26 вересня. З огляду на це може виникнути проблема: один орган ліквідують, а інший не встигне запуститися.

«Це ризик. І зараз саме обговорюється це питання: як не допустити, щоб цього не сталося. Чому? Бо в законі прописано так: спочатку робота БЕБ, але не пізніше ніж за шість місяців. За законом шість місяців спливають 25 чи 26 вересня. І це саме та дата, коли з Податкового кодексу вилучається блок податкової міліції, і вона припиняє існування», — зазначив Мельник.

За його попередніми, не дуже конкретними прогнозами, новостворений орган може запрацювати наприкінці цього місяця – на початку наступного.

Контекст. У січні 2021 року Кабмін створив Бюро економічної безпеки (БЕБ).

У рамках реформи податкових органів ДФС давно мала б зникнути. Усе, що стосується адміністрування податків, вона передала Державній податковій службі (ДПС). У неї залишилася тільки податкова міліція, функції якої й має взяти на себе БЕБ.

Коментарі

Всі новини