Facebook Pixel

Справа Theranos. Засновницю стартапу визнали винною в шахрайстві, їй світить 20 років за ґратами

Засновницю Theranos Елізабет Холмс визнали винною в обмані інвесторів і шахрайстві — деталі. Фото: Nadia Surapanpong / Flickr

Засновницю Theranos Елізабет Холмс визнали винною в обмані інвесторів і шахрайстві — деталі. Фото: Nadia Surapanpong / Flickr

Елізабет Холмс, колишню гендиректорку та засновницю біотехнологічного стартапу Theranos, визнали винною за чотирма пунктами звинувачення з 11, зокрема у введенні інвесторів в оману та шахрайстві. Якщо жінці не вдасться оскаржити вердикт, на неї чекає до 20 років в’язниці, штраф у розмірі $250 тис. і рестуитуція за кожним пунктом обвинувачення.

Як пише CNN, Холмс, яка сім років тому стала наймолодшою жінкою-мільярдером у світі, суд визнав винною у змові з метою шахрайства щодо інвесторів, обмані громадськості та махінаціях за допомогою електронних засобів. За чотирма пунктами обвинувачення, пов’язаними з обманом пацієнтів, її виправдали, ще за трьома суд не дійшов єдиної думки. Їх повторний розгляд відбудеться пізніше.

Контекст. Елізабет Холмс заснувала компанію Theranos у 2003 році, коли їй було 19 років. Через 10 років вона оголосила, що її компанія винайшла технологію, яка всього за наявності кількох крапель крові з пальця здатна точно та надійно робити складні аналізи. На піку розвитку Theranos оцінювалася в $9 млрд, що зробило Холмс мільярдеркою. Завдяки її любові до чорних водолазок ЗМІ часто порівнювали її зі Стівом Джобсом. До кола інвесторів біотехнологічного стартапу входили провідні політики та підприємці, серед яких експрезидент США Білл Клінтон, медіамагнат Руперт Мердок, засновник Oracle Ларрі Еллісон, родина Волтонів (Walmart) тощо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Приголомшливий злет Хомлс обірвався після публікації у 2015 році розслідування журналіста видання WSJ. У матеріалі Джон Каррейра викрив, що насправді всі гучні заяви про проривну технологію — обман, а компанія проводить аналізи крові на пристроях сторонніх виробників. У 2016 році Theranos анулювала усі результати аналізів крові за два роки.

Обвинувачення Холмс були пред’явлені у 2018 році, тоді ж була ліквідована і її компанія. Однак через пандемію та народження в неї дитини розгляд неодноразово переносили. Суд над жінкою розпочався в 2021 році та тривав майже чотири місяці.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини