Facebook Pixel

Уряд перевірить доопрацьований закон «Про медіа» на відповідність положенням директиви ЄС

Кабмін доручив Мінкульту передати йому на перевірку оновлену редакцію закону «Про медіа». Уряд має на меті перевірити, чи враховано в ньому положення Директиви 2010/13/ЄС, на виконання якої проєкт і писався. Про це йдеться в «Протоколі наради щодо обговорення питання наближення національного законодавства до Директиви ЄС з метою реалізації рекомендацій Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство у ЄС», який Кабмін надав на запит видання «Українські новини», пише сайт НСЖУ.

З-поміж ключових змін, які мають бути внесено до законопроєкту, — відсутність права в державних регуляторів телебачення та радіомовлення ліцензувати не лише інтернет-газети та онлайн-видання, а й навіть інтернет-радіо та вебтелебачення.

Водночас проєкт, який сьогодні визначається як важливий для синхронізації українського законодавства із законодавством ЄС, містить норми, згідно з якими Нацрада отримує права реєстратора, регулятора та контролера не лише у сфері телебачення та радіомовлення, а й у сфері друкованих ЗМІ та онлайн-медіа.

Стаття 116 дає право Нацраді навіть скасовувати реєстрацію друкованого ЗМІ або поширення онлайн-медіа в Україні без чітко прописаної судової процедури. Ще дві статті проєкту – 11 та 112 – кваліфікують як «грубі порушення» відмову ЗМІ в проведенні перевірки Нацрадою. Стаття 48 зобов'язує всі без винятку друковані ЗМІ надавати Нацраді «контрольні примірники» газетних номерів.

Такі норми викликали обурення медійників і журналістських організацій, які вважають зазначені функції Нацради з питань телебачення та радіомовлення неприродними.

Так, Всеукраїнська нарада редакторів друкованих ЗМІ звернулася до ВР із вимогою зняти з розгляду законопроєкт «Про медіа» «як непридатний для регулювання сфери друкованих ЗМІ», що була підтримана Національною спілкою журналістів України.

Контекст. Раніше Комітет захисту журналістів (CPJ) США звернувся до українського парламенту із закликом переглянути проєкт закону про ЗМІ. За словами представників організації, наявний документ, за умови його ухвалення, загрожує обмеженням свободи преси в країні та відступом від стандартів Європейського Союзу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉