Facebook Pixel

В НСЖУ закликали владу дослухатися до представників галузі, перш ніж ухвалювати закон про медіа

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликала Верховну Раду поспілкуватися з медійниками перед тим, як ухвалювати проєкт закону про ЗМІ. В умовах війни українські засоби масової інформації потребують підтримки, а не посиленого контролю, заявив очільник НСЖУ Сергій Томіленко під час обговорення нового законопроєкту.

Quote«Законопроєкт «Про медіа» сьогодні схвалюють депутати – його автори, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, політики, експерти, але ніхто не хоче почути голос реальних журналістів, редакторів медіа… Якщо буде проведено широку дискусію і журналістська спільнота справді підтримуватиме законопроєкт, тоді й Спілка журналістів, яка об’єднує реальний сектор ЗМІ, теж його підтримуватиме», — наголосив він.

У Спілці журналістів виступили за поетапне впровадження нового закону, враховуючи думку представників галузі. Розпочати вважають за потрібне з втілення в життя європейської Директиви про аудіовізуальні сервіси, а також із позбавлення залежності Нацради від будь-яких політичних сил.

Позиція НСЖУ, за словами Томіленка, ґрунтується на думці приблизно 400 представників ЗМІ.

Quote«Медійники заявляють, що сьогодні через російську агресію та окупацію частини українських територій медіасфера перебуває в надзвичайно важкому стані. Реальні українські медіа, які намагаються працювати на ринку, прагнуть одного – вижити», — сказав Томіленко.

На підтвердження своїх слів він навів свіжі дані НСЖУ про стан медіа в Україні:

  • для 85% опитаних керівників ЗМІ головною проблемою стала виплата заробітної плати своїм співробітникам;
  • 20% медіа втратили доступ до своїх редакцій і фактично зупинили роботу;
  • 46% довелося вдатися до звільнення працівників;
  • 20% допускають закриття видань до кінця поточного року;
  • 10% медіа вже закрилися.
Quote«У цій ситуації бажання влади розширити свій вплив на медіа і реформувати їх буде негативним чинником, який виштовхне з медіагалузі ще більше журналістів і керівників ЗМІ», – підкреслив Томіленко.

Контекст. Раінше Комітет захисту журналістів (CPJ) США звернувся до українського парламенту із закликом переглянути проєкт закону про ЗМІ. За словами представників організації, наявний документ, за умови його ухвалення, загрожує обмеженням свободи преси в країні та відступом від стандартів Європейського Союзу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉