Закон про локалізацію запрацює не раніше середини 2021 року — народний депутат Кисилевський

Вступ в силу вимог по локалізації виробництва машинобудівної продукції, які передбачаються законопроектом №3739, слід очікувати не з січня, а з середини 2021 року.

Таку думку висловив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, повідомляє агентство «Інтерфакс Україна».

«Наше завдання — забезпечити нормальний старт цього законопроекту. До нього подано більше 2 тис. поправок. Це поправочний тероризм, але ми з ними працюємо», — сказав Кисилевський журналістам в кулуарах церемонії початку будівництва нової аглофабрики на АМКР.

Telegram Logo

За його словами, депутати тут вдалися до явних маніпуляцій, подібним «антіколомойскому» закону. Наприклад, одна з правок пропонує регулювати чисельність особового складу СБУ.

Кисилевський також заявив, що європейські партнери України насправді зацікавлені в сильній економіці України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ті публічні заяви, які прозвучали з боку, наприклад, посла ЄС в Україні, — це емоційна реакція. У непублічному діалозі ми чуємо від представників ЄС більш стримані і конструктивні висловлювання з цього приводу», — зазначив депутат.

Нагадаємо, посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що законопроект про локалізацію виробництва продукції машинобудування повинен бути «відставлений і забутий» тому, що «суперечить угодам про асоціацію з ЄС і домовленостям про співробітництво з СОТ».

«Я переконаний, що наші європейські партнери розуміють одну просту річ. Економічно сильна Україна, яка здатна обслуговувати і своєчасно виплачувати борги за рахунок своєї здорової економіки, для ЄС набагато важливіше, ніж бідна, залежна і нестабільна країна, яка постійно буде створювати проблеми на кордоні ЄС», — додав Кисилевський.

Депутат переконаний, що введення норми про локалізацію в держзакупівлі має підтримати українську промисловість, що буде стимулювати зростання української економіки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини