Кабмін вбиває українське виробництво пожежної техніки. «Пожмашина» погрожує бунтом

«Пожмашина» може залишитися без замовлень через кредит в Австрії на пожежну техніку. Фото: сайт підприємства

«Пожмашина» може залишитися без замовлень через кредит в Австрії на пожежну техніку. Фото: сайт підприємства

Промислова компанія «Пожмашина» відреагувала на те, що уряд України веде перемовини щодо отримання товарного кредиту на 250 млн євро в Австрії для закупівлі пожежної техніки попри те, що її виробництвом в Україні займається «Пожмашина». Так, генеральний директор підприємства Олег Авер’янов заявив The Page, що трудовий колектив готовий до страйків. Він також повідомив, як на підприємстві ставляться до такого рішення Кабміну.

Quote«Якщо таке рішення буде ухвалено, це реальна, безпосередня загроза існуванню підприємства. Трудовий колектив готовий до страйків. Мета такого рішення є очевидною — знищення нашого підприємства, знищення промисловості України», — заявив він.

Про який кредит від Австрії на пожежну техніку йдеться?

Член президії ради Федерації роботодавців України Олександр Соколовський на своїй сторінці у Facebook заявив, що уряд хоче взяти в Австрії кредит для того, щоби придбати австрійську пожежну техніку за такими умовами: 250 млн євро строком на 10 років через банк країни під державні гарантії зі строком поставки впродовж п’яти років. За його словами, угода повністю закриє всі потреби України в пожежній техніці на 10 років.

Але варто зазначити, що в Україні є підприємство, яке займається виробництвом пожежної техніки — «Пожмашина». Якщо угода закриє всі потреби України в пожежній техніці на 10 років, то всі ці роки нічого із техніки, виготовленої в нашій країні, закуповуватися не буде. Соколовський стверджує, що за 2015-2020 роки було виготовлено понад 500 одиниць пожежно-рятувальної техніки на більш як 2,7 млрд грн, до того ж завод стабільно сплачував податки до держбюджету.

Telegram Logo

«Це сильно вдарить по вітчизняному виробнику — Прилуцькому заводу протипожежної техніки «Пожмашина». Попри це прем'єр-міністр України разом із главою Державної служби з надзвичайних ситуацій вирішили цей завод вбити. Підприємству залишається тільки здохнути. Можна, звісно, пробиватися на європейський ринок, але ніхто на нас там не чекає. Схема з «дружнім австрійським кредитом» може бути проведена в обхід Закону України «Про державні закупівлі» та системи ProZorro, адже закупівля такої самої, відповідної за всіма параметрами техніки в Україні обійшлася б удвічі дешевше», — пише він.

Соколовський додає, що без роботи залишаться понад 600 фахівців «Пожмашини», а також чимало з 5 тис. працівників підприємств-постачальників.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Що з цього приводу думають у «Пожмашині»?

Авер’янов уточнив The Page, що йдеться про закупівлю пожежних машин Rosenbauer.

Підприємство зі свого боку вживатиме таких заходів:

  • воно звернулося до голови Федерації роботодавців України з проханням вплинути на цю ситуацію. Останній зі свого боку звернувся до Верховної Ради, уряду та президента;
  • підприємство підтримує зміни до «Закону про публічні закупівлі» в частині, де йдеться про обов'язкову локалізацію техніки, що закуповується за бюджетні кошти для комунальних служб, міського транспорту та пожежних підрозділів;
  • «Пожмашина» вже п’ять років веде перемовини з XCMG, Iveko-Magirus, Rosenbauer щодо організації спільного виробництва пожежних автодрабин. Проте на підприємстві зазначають, що наявна законодавча база не стимулює іноземців створювати в нашій країні спільні підприємства.

У «Пожмашині» також заявили, що зараз в уряду України відсутня стратегія підтримки та розвитку власної промисловості, зокрема машинобудування.

«Кабінет міністрів України, на нашу думку, передусім має зробити обов’язковою умовою вимогу локалізації виробництва цієї техніки в Україні. А також вимагати від іноземних постачальників створення спільних з українськими виробниками підприємств. Це дасть змогу залучити найкращий світовий досвід в Україну, зберегти та створити нові робочі місця, залишити бюджетні кошти всередині країни тощо. Така техніка має бути локалізована та виготовлена в Україні – це має бути обов’язковою вимогою для будь-якого товарного кредиту», — заявив Авер’янов.

У Кабінеті міністрів на запит The Page з цього приводу на момент написання тексту не відповіли.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини