Facebook Pixel

Локалізація виробництв стане важливим структурним зрушенням у світі після пандемії – Bank of America

Американським та європейським компаніям у найближчі п'ять років знадобиться загалом близько $1 трлн на перенесення свого виробництва з Китаю. Процес перенесення виробництв до «домашніх» країн почався ще кілька років тому. Він отримав назву «інсорсинг» — на противагу аутсорсингу. Після пандемії коронавірусу цей процес може істотно прискоритися, вважають аналітики Bank of America (BofA), повідомила CNBC.

Такі величезні витрати можуть окупитися у довгостроковому періоді. Крім пандемії, що негативно вплинула на логістичні ланцюжки по всьому світу, факторами на користь перенесення виробництва з Китаю можуть бути жорсткі торгові суперечки зі США, стурбованість у зв'язку з національною безпекою, а також зростання автоматизації та роботизації виробництва, які нівелюють значущість такого фактора, як дешева робоча сила.

«COVID-19 спрацював як каталізатор, але глибинні причини прагнення до перенесення містяться в посиленні так званого акціонерного капіталізму, який полягає в тому, що до перенесення виробництва на домашні ринки схвально ставиться багато сторін: акціонери компаній, споживачі, роботодавці та держава», — вважає керівник підрозділу BofA з глобальних досліджень Кендас Браунінг.

Близько двох третин учасників опитування менеджерів глобального фонду BofA вважають, що локалізація або закріплення у межах національних кордонів ланцюжків поставок буде панівним структурним зрушенням у світі після коронавірусу.

Додатково. Китай видав перший патент на вакцину проти COVID-19. Її розробила команда під керівництвом наукового співробітника Інституту військової медицини Чен Вея. Саме ця вакцина була першою, клінічні дослідження якої дозволили проводити в Китаї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉