Facebook Pixel

Закон про локалізацію ухвалять цього тижня — Кисилевський

Закон «Про публічні закупівлі» (про локалізацію) № 3739 внесено до порядку денного Верховної Ради на нинішній сесійний тиждень. Орієнтовний термін ухвалення – четвер, 16 грудня.

«За рік ми пройшли шлях від категоричного неприйняття самої ідеї локалізації до того, що це слово стало наймоднішим у виступах багатьох провідних політиків. Голосування, на яке очікує, здається, вже вся українська промисловість відбудеться найближчими днями», — повідомив народний депутат і співавтор законопроєкту Дмитро Кисилевський.

Він також наголосив, що в новій редакції законопроєкт містить «болісний компроміс».

«На компанії з країн-членів угоди GPA, зокрема, ЄС та США, вимога локалізації не поширюватиметься. Але для 80% публічних закупівель продукції машинобудування (за категоріями, що є в законопроєкті), зокрема з Китаю, Білорусі та Туреччини, які не підписали GPA, локалізація запрацює», — уточнив Кисилевський.

Цей законопроєкт навіть в обрізаному вигляді складно переоцінити для вітчизняного машинобудування. Вимога локалізації – нормальна практика у ЄС, США, всіх інших розвинених економіках світу.

«Щороку держава витрачає на публічні закупівлі близько 600 млрд грн, з них близько 40% — на імпортні товари. Це аномально багато. Наприклад, у ЄС частка імпорту в публічних закупівлях становить 8%, у США — 5%... Ми не такі багаті, щоб 40% публічних закупівель віддавати на імпорт. У небідному ЄС цей показник уп'ятеро менший», — зазначив депутат.

Раніше бюрократи Євросоюзу виступили різко проти законопроєкту про локалізацію.

Чимало політиків, які відстоюють інтереси іноземних структур, також висловилися проти закону про локалізацію.

«Мені ще дивно, що в необхідності сприяння українській промисловості доводиться переконувати українських політиків, обраних українськими виборцями», — наголосив Кисилевський.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉