Facebook Pixel

Siemens готовий розгорнути промислові виробництва в Україні з 40% локалізації

Siemens AG готовий до 40% локалізації в Україні й вважає, що українські виробники здатні виробляти ключові компоненти в усіх напрямках.

Про це повідомив народний депутат і голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«Виявляється, що закон про локалізацію не те, що не дивує і не лякає нікого з великих міжнародних виробників (що, на жаль, не можна сказати про наших абсолютно відірваних від реалій згубних неолібералів). Крім того, Siemens AG називає такий формат співпраці «абсолютно нормальним» і вважає, що «для нових проєктів ступінь локалізації в 40% не є проблемою», — зазначив народний депутат.

Також Siemens AG високо оцінює потенціал українських підприємств у виробництві будь-якої продукції для концерну, питання тільки в якості. Але і з цим готові допомагати

Нагадаємо, що противники закону про локалізацію у Верховній Раді вимагають знизити відсоток з 40% до 5-10%.

«Спроби протидіяти цьому інструменту важко сприймати інакше, ніж бажання і далі тримати Україну в клубі нецивілізованих країн, яким байдуже і на власну економіку і на власних домашніх виробників, які є складовою частиною її реального сектора», — продовжив Наталуха.

Контекст. Локалізація — це розміщення виробництв частин якогось товару в тій же країні, де він випускається в готовому вигляді. Локалізація, або «вимога місцевого компоненту» передбачена в законопроекті №3739 Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

«Якщо держава Україна (або українські муніципалітети) купує за бюджетні/комунальні засоби певну продукцію у іноземного виробника (про приватні закупівлі не йдеться), то цей іноземний виробник зобов'язаний провести на території України або певний % всього замовлення, або % компонентів для всього замовлення або, щоб певний % робіт для цього замовлення виконали працівники в Україні».

Siemens AG другий в світі та найбільший в Європі міжнародний концерн, який спеціалізується на електротехніці, електроніці, енергетиці, машинобудуванні, медицині, зв'язку та світлотехніці. Входить в Forbes 100 за рейтингом найбільших публічних компаній світу.

Siemens недавно розглядали як одного з потенційних постачальників нових електровозів для «Укрзалізниці».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉