Facebook Pixel

За Крим і Донбас. ЄС продовжив санкції проти Росії

Євросоюз продовжив персональні санкції проти РФ. Фото: Flickr

Євросоюз продовжив персональні санкції проти РФ. Фото: Flickr

У Євросоюзі домовилися про продовження санкцій проти Російської Федерації за її агресію проти України ще на пів року. Йдеться про персональні санкції проти осіб і компаній, відповідальних за «підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України». Обмежувальні заходи діятимуть до 15 березня 2022 року, зазначається в повідомленні на сайті Ради ЄС.

Загалом наразі до санкційного списку ЄС входять 177 осіб і 48 організацій.

Обмежувальні заходи передбачають:

  • обмеження на поїздки;
  • заморожування активів;
  • заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів особам і організаціям, внесеним до списку.
Telegram Logo

Рада ЄС регулярно переглядає й оновлює перелік осіб і організацій, що підпадають під санкції.

Контекст. Уперше санкції щодо дій, які підривають або несуть загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, було введено 17 березня 2014 року.

У відповідь на російську агресію проти України ЄС також впровадив і регулярно продовжує економічні санкції (діють до 31 січня 2022 року).

Санкції проти чиновників режиму Януковича у ЄС вперше ввели 5 березня 2015 року. Спочатку в списку було 18 осіб. У березні цього року Рада ЄС виключила із санкційного списку ексвиконувача обов'язків прем'єр-міністра Сергія Арбузова та колишнього міністра освіти Дмитра Табачника. Водночас проти самого Януковича та інших його соратників санкції продовжили ще на рік — до 6 березня 2022 року.

Коментарі

Всі новини