Facebook Pixel

Європарламент затвердив резолюцію про жорсткі санкції проти Білорусі

Проти режиму Лукашенка євродепутати пропонують ввести нові економічні санкції. Фото: EP / Fred MARVAUX

Проти режиму Лукашенка євродепутати пропонують ввести нові економічні санкції. Фото: EP / Fred MARVAUX

Європейський парламент 10 червня переважною кількістю голосів ухвалив резолюцію про посилення тиску на білоруську владу. Законодавці ЄС визнали затримання рейсу Ryanair із Романом Протасевичем і Софією Сапегою на борту актом державного тероризму.

У резолюції міститься заклик найближчим часом вжити заходів щодо посилення тиску щодо Білорусі. Обмеження пропонується ввести проти державних і приватних компаній, які контролюються владою країни або пов'язані з нею.

Санкції закликали застосувати стосовно нафтової галузі, а також проти сталеливарної, калійної та деревообробної промисловості країни. «Європейський парламент закликає Раду ЄС ухвалити та реалізувати економічні санкції, які носили б серйозний характер і були б здатні вчинити негайний вплив на білоруський режим, його прихильників і економічні суб'єкти, які надають підтримку режиму», — йдеться в резолюції.

Telegram Logo

Депутати також запропонували припинити фінансувати білоруські державні банки та розглянути можливість припинення участі Білорусі в системі SWIFT. Запропоновано позбавити білоруське державне телебачення прав на трансляцію матчів чемпіонату Європи з футболу і виключити Білорусь із Міжнародного олімпійського комітету.

Євродепутати закликали провести розслідування з метою з'ясування, чи грала Росія роль в «терористичній атаці, за якою стоїть білоруський режим». В Європарламенті висловили стурбованість зближенням Росії та Білорусії, зокрема фінансовою допомогою Москви і тісною співпрацею між спецслужбами двох країн.

Додатково. ЄС може дуже жорстко покарати Білорусь за примусову посадку авіалайнера компанії Ryanair у Мінську і затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича, відрізавши країну від основних джерел доходу — експорту калієвих добрив і транзиту нафтопродуктів. Про це повідомив наприкінці травня верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини