Facebook Pixel

Україна близька до виходу з групи Євро-2024: що потрібно для успіху

Після перемоги України в останньому матчі над Словаччиною шанси на вихід із групи значно зросли. Другий матч у нашій групі Євро-2024 між Бельгією та Румунією відбудеться 22 червня о 22:00. Але вже зараз можна проаналізувати можливі сценарії для нашої збірної.

Цієї суботи, 22 червня, збірні Бельгії та Румунії гратимуть на матчі другого туру групи E Євро-2024. Матч відбудеться на «Рейн Енергі Штадіон» у Кельні, а стартовий свисток пролунає о 22:00 за київським часом.

В Україні трансляцію матчу Бельгія — Румунія ексклюзивно покаже медіасервіс MEGOGO.

Сценарії виходу з групи

Гарантований вихід

Для гарантованого виходу Україні достатньо обіграти Бельгію незалежно від результатів матчів Бельгія – Румунія та Румунія – Словаччина. У цьому випадку в нас буде 6 очок, що майже гарантовано забезпечить щонайменше друге місце в групі.

Однак якщо Румунія обіграє Бельгію, а Словаччина – Румунію, три збірні матимуть по 6 очок. У такому разі вирішальною стане різниця голів, яка зараз у нас найгірша. Проте навіть 6 очок на третьому місці майже гарантовано дозволять вийти в плей-оф.

Сценарії з нічиєю

Україна може вийти з групи з нічиєю за умов, якщо Румунія обіграє Бельгію і не програє Словаччині або Румунія та Бельгія зіграють внічию, і Румунія не програє Словаччині.

Зауважимо, що при нічиїй з Бельгією різниця голів України залишиться -2, що наразі найгірший показник у групі. Це може вплинути на вихід із групи через додаткові показники.

Якщо Румунія і Бельгія зіграють внічию, а Словаччина обіграє Румунію, у Румунії буде 4 очки, але вона випередить Україну за очними зустрічами.

Якщо Румунія програє Бельгії, все вирішить різниця м’ячів. Перше місце займе переможець пари Румунія – Словаччина, друге/третє місце залежатиме від різниці м’ячів України і Бельгії.

Якщо Румунія і Словаччина зіграють внічию, у всіх команд буде по 4 очки, і все вирішить різниця голів та кількість забитих м’ячів або інші додаткові показники.

Умовні шанси у випадку поразки

Навіть у випадку поразки з Бельгією Україна має шанси на третє місце за умови, що Словаччина не набирає очок. У такому випадку Україна матиме 3 очки і фінішує третьою завдяки перемозі над словаками:

Якщо Румунія обіграє Бельгію – Румунія 9 очок, Бельгія 6, Україна 3, Словаччина 3.

Якщо Румунія і Бельгія зіграють внічию – Румунія 5, Бельгія 4, Україна 3, Словаччина 3.

Якщо Бельгія обіграє Румунію – Бельгія 6, Румунія 6, Україна 3, Словаччина 3.

В такому разі все залежатиме від додаткових показників та інших груп. На Євро-2020 останньою третьою командою, яка вийшла в плей-оф, була Україна з трьома очками і різницею -1. Наразі у нас -2 і у випадку поразки від Бельгії цей показник буде ще гіршим.

Прогнози та коефіцієнти

Аналітики та букмекери впевнені у високих шансах команди Сергія Реброва на вихід у плей-оф Євро-2024:

  • Прохід до плей-оф: коефіцієнт 1,40.
  • Невихід з групи: коефіцієнт 2,80.
  • Перше місце в групі: 4,50.
  • Перемога Бельгії в групі: 1,45.
  • Перше місце Румунії: 7,00.
  • Перше місце Словаччини: 12,00.
  • Перемога України у всьому турнірі: 67,00.

Україні важливо здобути перемогу над Бельгією, щоб забезпечити собі вихід із групи. Проте навіть нічиї можуть бути достатніми за певних умов.

Подякувати 🎉