Facebook Pixel

ЄС і ЄБРР виділять 95,5 млн євро на відновлення українських ГЕС

3 липня стало відомо, що Євросоюз оголосив 4 тендери на купівлю обладнання для каскадів українських ГЕС на Дніпрі. Підсумкова сума становить 95,5 млн євро.

Про це повідомляє портал ЄС.

Кошти на закупівлю обладнання були виділені у рамках пакету кредитного фінансування на 200 млн євро. У лютому 2024 року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом з урядом Італії виділили кредитну лінію компанії «Укргідроенерго» «з метою посилення енергетичної безпеки України в умовах постійних російських обстрілів цивільної енергетичної інфраструктури».

Як за кошти ЄБРР відновлюватимуть ДніпроГЕС

Найбільше коштів буде витрачено на купівлю обладнання для ДніпроГЕС. Зокрема, для електростанції закуплять три двотонні мостові крани та систему електрифікації існуючого крана для машинного залу станції. Крім того, ще один козловий кран встановлять для обслуговування мосту у ніжній частині течії ДніпроГЕС. На це все буде витрачено 45 млн євро.

Ще за одним тендером ДніпроГЕС отримає два нові козлові крани, а також рейки, балки та нову систему електропостачання. Також станція отримає невідому кількість трансформаторів.

Що ЄС зробить для Київської, Канівської, Кременчуцької, Середньодніпровської та ДніпроГЕС

Для Кременчуцької ГЕС «Укргідроенерго» на кредитні кошти ЄБРР закупить козловий кран, рейки та нову систему електропостачання. Також станція отримає трансформатори.

Київська ГЕС отримає передній козловий кран та заловлюючу балку. На це ЄС витратить 16,4 млн євро. І також трансформатори.

Канівська ГЕС та Середньодніпровська ГЕС отримають трансформатори. Київська, Канівська, Кременчуцька, Середньодніпровська та ДніпроГЕС сукупно отримають 83 трансформатори.

Нагадаємо, що 22 березня 2024 року російська армія завдала ракетного удару по ДніпроГЕС у місті Запоріжжі — найбільшій гідроелектростанції у дніпровському каскаді.

Після підриву греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року у «Укргідроенерго» залишилось в експлуатації вісім ГЕС на Дніпрі та Дністрі загальною генеруючою потужністю 5,8 ГВт.

Кредит від ЄБРР призначений на заміну 4 гідроагрегатів ДніпроГЕС, які потребують заміни через ракетні удари та після тривалої експлуатації, а також 2 двох козлових кранів на Середньодніпровській ГЕС для ефективного технічного обслуговування станції.

Подякувати 🎉