Facebook Pixel

ЄС оновив правила в'їзду за сертифікатами вакцинації. Потенційно — і для України

Рада ЄС затвердила пропозиції Єврокомісії щодо сертифікатів вакцинації. Так, ті, хто мають відповідне посвідчення про вакцинацію, можуть не дотримуватися карантину та вільно подорожувати Євросоюзом.

Однак країни все ще можуть в індивідуальному порядку встановлювати правила перетину кордонів. Про це йдеться у повідомленні Ради Євросоюзу.

Водночас крім вакцинації в'їхати до Європи можуть ті, хто перехворів на коронавірус, та після позитивного результату пройшло не більше 180 днів. Крім того, подорожувати Європою зможуть ті, у кого є підтверджена тестом наявність антитіл.

Які вакцини схвалив ЄС

Умовою для перетину кордонів Євросоюзу стане також й вакцинація препаратами, які схвалив ЄС. Однак, ймовірно, цей список розшириться та до нього додадуть усі вакцини, які схвалила ВООЗ.

Євросоюз поки що схвалив:

В Україні ж щеплення роблять вакцинами:

В якій епідемічній зоні ЄС Україна

Також перетин внутрішніх кордонів у Євросоюзі залежатиме від епідемічної ситуації у країнах.

Карта епідемічних зон ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Карта епідемічних зон ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Країни позначаються одним із чотирьох визначених кольорів:

  • зелений: якщо рівень зафіксованих випадків протягом 14 днів менше 50 на 100 тис. населення, а рівень позитивної проби нижче 4%, або якщо 14-денний рівень сповіщення менше 75 і рівень позитивного тесту менше 1%;
  • помаранчевий: якщо 14-денний рівень сповіщення менше 50, а рівень позитивності тесту — 4% або більше. Або ж якщо 14-денний коефіцієнт сповіщення становить від 50 до 75, а коефіцієнт позитивної проби становить 1% або більше. Чи якщо 14-денний коефіцієнт сповіщення становить від 75 до 200, а коефіцієнт позитивної проби менше 4%;
  • червоний: якщо 14-денний рівень сповіщення становить від 75 до 200, а коефіцієнт позитивної проби становить 4% або більше, або якщо 14-денний рівень повідомлення становить від 200 до 500;
  • темно-червоний: поріг для цього кольору підтримується на рівні повідомлень понад 500.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна у «зеленій» зоні Євросоюзу.

«Відповідно до критеріїв Європейського Союзу, Україна також відтепер увійшла до «зеленої» зони. Є показник 74,71 випадки на 100 тис. населення при встановленому ЄС критерії 75 випадків на 100 тис. населення».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉