Facebook Pixel

ЄС оновив правила в'їзду за сертифікатами вакцинації. Потенційно — і для України

ЄС оновив правила в'їзду: потенційно і для українців з сертифікатами вакцинації. Фото: pixabay

ЄС оновив правила в'їзду: потенційно і для українців з сертифікатами вакцинації. Фото: pixabay

Рада ЄС затвердила пропозиції Єврокомісії щодо сертифікатів вакцинації. Так, ті, хто мають відповідне посвідчення про вакцинацію, можуть не дотримуватися карантину та вільно подорожувати Євросоюзом.

Однак країни все ще можуть в індивідуальному порядку встановлювати правила перетину кордонів. Про це йдеться у повідомленні Ради Євросоюзу.

Водночас крім вакцинації в'їхати до Європи можуть ті, хто перехворів на коронавірус, та після позитивного результату пройшло не більше 180 днів. Крім того, подорожувати Європою зможуть ті, у кого є підтверджена тестом наявність антитіл.

Telegram Logo

Які вакцини схвалив ЄС

Умовою для перетину кордонів Євросоюзу стане також й вакцинація препаратами, які схвалив ЄС. Однак, ймовірно, цей список розшириться та до нього додадуть усі вакцини, які схвалила ВООЗ.

Євросоюз поки що схвалив:

В Україні ж щеплення роблять вакцинами:

В якій епідемічній зоні ЄС Україна

Також перетин внутрішніх кордонів у Євросоюзі залежатиме від епідемічної ситуації у країнах.

Карта епідемічних зон ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Карта епідемічних зон ЄС. Фото: ecdc.europa.eu

Країни позначаються одним із чотирьох визначених кольорів:

  • зелений: якщо рівень зафіксованих випадків протягом 14 днів менше 50 на 100 тис. населення, а рівень позитивної проби нижче 4%, або якщо 14-денний рівень сповіщення менше 75 і рівень позитивного тесту менше 1%;
  • помаранчевий: якщо 14-денний рівень сповіщення менше 50, а рівень позитивності тесту — 4% або більше. Або ж якщо 14-денний коефіцієнт сповіщення становить від 50 до 75, а коефіцієнт позитивної проби становить 1% або більше. Чи якщо 14-денний коефіцієнт сповіщення становить від 75 до 200, а коефіцієнт позитивної проби менше 4%;
  • червоний: якщо 14-денний рівень сповіщення становить від 75 до 200, а коефіцієнт позитивної проби становить 4% або більше, або якщо 14-денний рівень повідомлення становить від 200 до 500;
  • темно-червоний: поріг для цього кольору підтримується на рівні повідомлень понад 500.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна у «зеленій» зоні Євросоюзу.

«Відповідно до критеріїв Європейського Союзу, Україна також відтепер увійшла до «зеленої» зони. Є показник 74,71 випадки на 100 тис. населення при встановленому ЄС критерії 75 випадків на 100 тис. населення».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини