Facebook Pixel

ЄС ухвалив перший в історії закон про обмеження викидів метану

ЄС ухвалив перший в історії закон про обмеження викидів метану

ЄС ухвалив перший в історії закон про обмеження викидів метану

Депутати Європарламенту та уряди ЄС у Раді Європи досягли згоди щодо першого в історії блоку регулювання метану приблизно через два роки після того, як Брюссель і Вашингтон започаткували Глобальне метанове зобов’язання. Про це пише Politico.

Закон змусить операторів інфраструктури викопного палива вимірювати та повідомляти про викиди метану, а також регулярно перевіряти свої підприємства на предмет витоку парникового газу. До 2027 року він також забороняє більшість випадків спалювання та викиду.

Законодавство також стосується імпорту, який становить близько 80 відсотків споживання нафти та газу в ЄС, вимагаючи від компаній, які імпортують нафту та газ до блоку, продемонструвати, що їхній ланцюг постачання має стандарти моніторингу викидів, еквівалентні стандартам ЄС з 2027 року.

Quote«Рада та Парламент звернулися до Комісії з проханням встановити ліміти інтенсивності викидів метану для викопного палива, імпортованого до ЄС, з метою накладення штрафів на компанії, які не дотримуються нових обмежень з 2030 року», — заявила депутатка Європарламенту Ютта Паулюс.

Метан має більш ніж у 80 разів більший потенціал зігрівання, ніж вуглекислий газ, і відповідальний за приблизно 30 відсотків підвищення глобальної температури.

Наразі закон все ще потребує схвалення парламенту та країн ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉