Facebook Pixel

Яким спеціалістам важче всього працевлаштуватися в Україні

Ринок праці в Україні зазнав значних змін в умовах повномасштабного вторгнення. Зокрема, у секторі «будівництво та облицювальні роботи» в Україні спостерігається найвищий рівень конкуренції на робочі місця, зі середньою кількістю — 60 заявок на одну відкриту вакансію. Середня заробітна плата, яку пропонують для таких спеціалістів, становить 26 858 гривень.

Про те, в яких секторах економіки найбільша конкуренція за робочі місця серед кандидатів, розповіли на сайті «AIN.UA» з посиланням на дослідження великого кадрового порталу.

За результатами дослідження, друге місце в рейтингу за кількістю відгуків кандидатів займає категорія «початок кар'єри/студенти». В цьому розділі:

  • одна вакансія отримує 57 реакцій;
  • середньо заробітна плата, яку пропонують роботодавці, становить 17 866 гривень.

Сектор «реклама/дизайн/PR» також у лідерах рейтингу, з 40 реакціями на кожне оголошення. Середня заробітна плата для фахівців цієї галузі становить 15 125 гривень.

Quote«В Україні багато галузей, де існує конкуренція за робочі місця. Це свідчить про те, що український ринок праці поступово відновлюється після повномасштабного вторгнення Росії», — зазначають профільні аналітики.

Яким спеціалістам буде важко знайти роботу у 2024 році

Дані дослідження кадрового порталу свідчать, що труднощі при працевлаштуванні можуть виникнути також у спеціалістів таких галузей економіки:

  • у роздрібній торгівлі, продажах та закупівлях — 19 відгуків на одну пропозицію, із заробітною платою 16 696 грн;
  • у готельно-ресторанному бізнесі та туризмі — 20 кандидатів на вакансію, заробітна плата становить 16 224 грн;
  • в секторі виробництва та робітничих спеціальностей — 24 заявки на одне місце, із зарплатою 20 215 грн;
  • у логістиці, на складі та в доставці — 27 відгуків на вакансію, із середньою зарплатою 24 354 грн;
  • для адміністративного персоналу, HR і секретаріату — 28 заявок на одну вакансію, із заробітною платою 18 501 грн.

Не найкращий час для пошуку роботи склався також для працівників у галузі охорони та безпеки, адже на одне місце припадає 30 кандидатів. В середньому за таку роботу пропонують — 15 634 грн на місяць. Таку ж кількість резюме на одну вакансію відправляють у сфері клінінгу та домашнього обслуговування, при цьому середній рівень оплати праці в цьому сегменті ринку, становить 12 680 грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉