Facebook Pixel

Робота в умовах війни: кого шукають і в яких регіонах найбільше вакансій

Україна вже 22 дні переживає повномасштабне вторгнення з боку Росії. Бізнес відреагував на ситуацію й пережив декілька еволюційних етапів своєї діяльності. Зокрема, компанії вчаться працювати в умовах війни й підтримувати своїх працівників.

За даними експертно-аналітичного центру grc.ua, компанії здебільшого не були готові до найгірших подій, що розпочалися 24 лютого 2022 року. Навіть усвідомлюючи загрозу агресії з боку РФ, бізнес не припиняв роботу й пошук персоналу.

Як показали опитування, до початку війни на релокейт усього колективу або частини персоналу в безпечні регіони чи до інших країн наважилися одиниці компаній, здебільшого з IT-сектору.

Релокейт людей у західні регіони країни та за кордон спричинив дефіцит персоналу в життєво необхідних сферах ринку. Наприклад, продовольчий ритейл у місцях ведення бойових дій стикнувся з проблемами пошуку персоналу.

Які професії найпотрібніші під час війни

Натепер потрібні продавці й касири, пекарі, водії. Специфікою стало те, що працівники мають жити в безпосередній близькості до магазину, де вони можуть працювати, аби не наражатися на небезпеку під час пересування через усе місто від місця проживання до місця роботи.

На потреби ринку в умовах війни відреагували кадрові портали — вони дають змогу безплатно шукати працівників.

Водночас розвивається й волонтерський рух — саме на таких умовах найчастіше шукають водіїв, трактористів, механіків, слюсарів, волонтерів-помічників для «Укрзалізниці», волонтерів для доставки продуктів і палива.

Загострилася потреба в медичних працівниках і фармацевтах, але на цих фахівців був найвищий попит і до початку війни.

Ситуація на ринку праці

Проти січня 2022 року загальна кількість спеціалістів, що зараз перебувають в активному пошуку роботи в Україні, знизилася в 16 разів. Найбільше це помітно в Київській області та Києві, Дніпропетровській, Сумській, Запорізькій і Харківській областях.

Водночас ті, хто залишився на місцях і лишився роботи, а також ті, хто переїхав до інших регіонів країни, тільки починають шукати нову роботу. Часто пошук відбувається не за спеціальністю, а відповідно до пропозицій роботи на місцях.

Кількість пропозицій роботи теж зменшилася, проте впродовж останнього тижня активність роботодавців почала поступово зростати. Найменше постраждали від військової кризи:

  • ІТ-сфера;
  • виробництво та сільське господарство;
  • сфера продажів;
  • транспорт і логістика.

У Львівській області в березні, як порівняти із січнем 2022 року, частка активних пропозицій роботи від загальної кількості в Україні збільшилася. Попри те що кількісний показник пропозицій роботи у Львівському регіоні зменшився вдвічі, частка у відсотках від усіх відкритих вакансій в Україні зросла з 4,3% у січні до 5,2% у березні.

Лідерство за кількістю пропозицій роботи у воєнний час утримує Київ. Зараз 42,3% відкритих вакансій від усіх активних в Україні пропонується саме в столиці. Проте кількість пропозицій роботи втричі менша за січневі показники.

Подякувати 🎉