Організатори шостого конкурсу «Створено жінками 2024» зафіксували рекордну кількість заявок – 425. Жінки-підприємиці представили проєкти від біотехнологій та насінництва до металообробки та пошиття одягу.
Проте першу премію у фіналі отримала Ольга Лекова, компанія якої виробляє меблі для укриттів з переробленого пластику. «Безпека та любов», – так описують цей проєкт члени жюрі.
«Ми вражені кількістю та якістю заявок, які ми отримали – 425. Це свідчить про стійкість та про entrepreneurial spirit українських жінок, навіть у найскладніші часи. Ми пишаємося тим, що можемо підтримувати цих талановитих жінок та сприяти їхньому успіху», – підкреслила Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати (CCIFU), організатора конкурсу.
Що відомо про Ольгу Лекову та її ARTSTUDIOLEO
Перше місце конкурсу, поїздку в Париж та 150 тис. грн на розвиток бізнесу отримала Ольга Лекова, власниця ARTSTUDIOLEO, з проєктом Recast Plastic, який виробляє меблі з переробленого пластику для укриттів.
Ольга сказала , що отримані за перше місце кошти планує направити на масштабування бізнесу та вихід на нові ринки. Почати хоче з Польщі.
У 2014-му Ольга Лекова з чоловіком виїхала з Донецька до Києва. Тоді й почалась Історія її бренду ARTSTUDIOLEO. Того ж року виникла ідея стартапу Recast Plastic – екологічних меблів з переробленого пластику для укриттів.
Перше наземне укриття з пластиковими меблями з’явилося у Вишгородському районі. Відтоді Ольга разом з командою ARTSTUDIOLEO та Recast Plastic облаштували вже близько 30 укриттів: провели оздоблювальні роботи, розписали стіни, встановили меблі.
Меблі були розроблені спеціально для сховищ, а для їх виробництва є спеціальна документація – технічні умови.
«Наша місія – створювати меблі, які є не лише функціональними, але й сприяють збереженню довкілля, – пояснює Ольга Лекова. – Ми віримо, що кожен предмет, створений нами, робить світ трохи кращим місцем».
Вона прагне зробити Recast Plastic лідером у галузі екологічного дизайну, щоб надихати інших на відповідальне ставлення до ресурсів та екологічну свідомість.
Ольга Лекова розповідає про свій проєкт Recast Plastic – відео
Your browser doesn't support HTML5 video.
Другу премію конкурсу «Створено жінками» здобула Марина Коршевнюк та її біомедичний проєкт
Друге місце в конкурсі «Створено жінками», 100 тис. грн та коучінг від Forvis Mazars у програмі X Factory виборола Марина Коршевнюк, засновниця Apixmed. Її інноваційна біомедична компанія впроваджує в клініках новітні технології.
«Ми використовуємо найсучасніші технології, такі як штучний інтелект та біоінформатика, для покращення якості медичного обслуговування та безперервного вдосконалення процесів у системі охорони здоров'я. Сьогодні ми приділяємо значну частку наших ресурсів на підтримку ветеранів та людей, які постраждали внаслідок війни», – каже Марина Коршевнюк.
Марина Коршевнюк розповідає про свій проєкт Apixmed – відео
Your browser doesn't support HTML5 video.
Третю премію конкурсу «Створено жінками» отримала Анна Павлусь за адаптивний одяг для людей у кріслах колісних
Третє місце в конкурсі, 100 тис. грн від Michelin та чек на 50 тис. грн від Crédit Agricole виборола Анна Павлусь та її проєкт WHEELNY. Це виробництво адаптивного одягу для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних.
Історія бренду почалася у 2016-му році, коли Анна після травми спинного мозку сама опинилась у кріслі колісному. Вона стикнулася із проблемою зручного та естетичного одягу для людей із інвалідністю. Як модельєр-конструктор, першу модель вона розробила для себе.
«Кожна модель ретельно розроблена з урахуванням особливостей сидячого положення, щоб забезпечити максимальний комфорт та свободу рухів. WHEELNY прагне не лише дарувати комфорт, але й підкреслювати індивідуальність».
Як Анна Павлусь створила бренд одягу для людей у кріслах колісних – відео
Your browser doesn't support HTML5 video.
«Створено жінками»: сталеві жінки, сучасні агротехнології, насіння та керамика
Приз симпатій журі та 50 тис. грн отримала Данута Кріль із брендом главрецької чорнодимної кераміки GUCULIYA. Її бренд існує з 2021 року, коли Данута створила першу колекцію «Гуцулія Тіні», надихнувшись фільмом Сергія Параджанова «Тіні забутих предків»: старі гуцульські хати, сімейні столи при свічках та діалог з предками.
Данута Кріль та її кераміка як символ переосмислення та заглиблення в українську спадщину — відео.
Your browser doesn't support HTML5 video.
Спеціальну відзнаку «Сталева жінка» виборола Ольга Мелих. Підприємиця працює у вкрай «нежіночому» секторі: її компанія «Квота» виготовляє прес-форми для лиття пластику та займається обробкою металу і пластику.
Наталя Ольшанська та її «Фамберрі», сучасні агротехнології та інноваційна переробка органічного кизилу, отримала 100 тис. грн від UKRSIBBANK.
Тетяна Ковпак отримала 100 тис. грн від Семарк. Її проєкт «Центр хребта «Постава» – це заклад, що практикує нехірургічне лікування захворювань хребта та суглобів.
Іванна Білоус з проєктом Nasivanky – крафтове виробництво насіння овочів та квітів відкритого запилення, а також авторські продукти харчування, отримала річний запас продукції Yves Rocher.
Як розвивався конкурс «Створено жінками»
За шість років проведення конкурсу в ньому взяли участь 1100 українок, а переможниці отримали 800 тис. грн на розвиток бізнесу.
Дев’ять з десяти жінок-учасниць конкурсу 2024 року представляли мікро- та малий бізнес, компанії до 10 працівників, і лише в 4 колектив перевищує 50 співробітників, Цього року найбільше проєктів подали у секторах освіти (67 заявок), моди (45 заявок) та продовольства (40). Також багато бізнесвумен працюють у ресторанній справі, промисловості, сільському господарстві, медицині, спорті, виробництві косметичної продукції, інформаційних технологіях, архітектурі та будівництві. Географічно лідирує Київ (79 заявок), Львів (28 заявок), третє розділили Івано-Франківськ та Кривий Ріг (по 16 заявок).
Що відомо про Франко-українську торгову палату (CCIFU)
Франко-українська торгова палата (CCIFU) – це некомерційна організація, яка сприяє розвитку ділових зв'язків між Францією та Україною. CCIFU пропонує широкий спектр послуг для підтримки французьких та українських компаній, які прагнуть вийти на нові ринки.