Facebook Pixel

Сила жіночого бізнесу: як підприємиці розвивають бізнес під час війни

Мод Жозеф
директорка Франко-української торгово-промислової палати

Уже вп’яте Франко-українська торгово-промислова палата проводить конкурс «Створено жінками», що підтримує українських підприємиць.

Я ознайомилася з усіма 300 заявками, що надійшли, і вражена тим, як невеликі бізнеси впливають на добробут громади та країни загалом. Як вони підтримують тих, хто цього потребує, розробляють неординарні й корисні проєкти та забезпечують робочі місця.

Незламність жіночого бізнесу

До фіналу вийшли 10 підприємиць, що одержали найвищі оцінки журі за оригінальність та мету проєкту, стратегічне бачення та інноваційність. Що мені подобається у фіналістках — це передусім їхня сила.

Сила відбудовувати, як у Дарії Корнійчук, засновниці виробництва ефірних олій повного циклу Aroma Fields. Перед повномасштабним вторгненням вона придбала ділянку в Київській області, де висадила перші ароматні рослини, лаванду та м’яту перцеву. Через окупацію Київщини навесні 2022 року ділянку було пошкоджено. Утім, це не зупинило підприємицю — уже влітку Дарія зареєструвала ФОП, почала дистиляцію та реалізацію ефірних олій. Зараз основними клієнтами компанії є роздрібні покупці, але Дарія мріє отримати необхідну сертифікацію, щоб співпрацювати з виробниками косметики та парфумерії.

Ще один яскравий приклад — фотовідеостудія RNB.STUDIO.UA Антоніни Борисюк. Напередодні вторгнення вона взялася перетворювати занедбаний палац культури в Києві на універсальну студію для фотозйомок, що трансформується під запити клієнтів. Ремонт вона робила власноруч разом із друзями, зберігаючи автентичність приміщення. Попри воєнний стан, студія відновила роботу в червні, і Антоніні вдалося відкрити ще один зал. У її планах — повністю відремонтувати будівлю, створити потужну кіностудію та сучасну кіношколу.

Сила створювати потужний бізнес у темні дні війни, як у Дарини Недозим, видавчині серії настільних ігор «Згадати все!» Ідея бізнесу з’явилася під час перебування в укритті, де Дарина з дітьми проводили час за настільними іграми. З’ясувалося, що українських з-поміж них — одиниці. Уже під час повномасштабного вторгнення вона створила унікальний продукт — настільну гру, що презентує символи й впізнавані місця України в сучасному баченні.

Сила розвивати свій бізнес по-новому. Як в Олени Егамової, засновниці виробництва професійних меблів для ресторанів, готелів і зон відпочинку MAVEN GROUP. Минулого року компанії вдалося розробити нові моделі крісел, створити меблі для 52 закладів, експортувати свою продукцію в Дубай та отримати відзнаку «Меблевик року в сегменті HoReCa».

Або як у Світлани Котенко, співзасновниці сервісу доставки здорового харчування FoodEx. Попри те, що розвиток її бізнесу вимушено тимчасово зупинився, команда Світлани розробила нові актуальні проєкти. Їжу, готову до вживання зі строком зберігання один — два роки, та вебплатформу, на якій експерти створюють персоналізовані програми харчування для схуднення та оздоровлення.

У тренді — екологічність і соціальна відповідальність

Мені також подобається екологічний та/або соціальний підхід більшості з наших фіналісток, який лежить в основі їхнього бізнесу. Засновниця екосистеми відповідального поводження з відходами NO WASTE UKRAINE Євгенія Аратовська пропагує сортування, перероблення та поставила собі за мету нуль відходів на звалищах.

Компанія Марії Якуш, засновниці екологічного бренду YAKUSH, створює посуд і предмети декору за старовинною українською технологією з переробленого скла.

Підприємство Наталії Гасюк, співзасновниці ТМ «Батьківський млин», виробляє крафтове борошно вищого ґатунку з екологічної сировини місцевих фермерів.

Соціальне підприємство Vbrani Оксани Бриндзак дає можливість реалізувати себе та заробити бабусям-майстриням, які в’яжуть якісні крафтові вироби.

А компанія з виробництва питної води «ЛіДіЯ» Лідії Черниги прагне забезпечити доступною й безпечною водою декілька громад Полтавщини.

Участь у конкурсі дає нові можливості

Ім’я переможниці ми дізнаємося вже 11 липня. Її обрали одностайно. Вона є підприємницьким зерном, і ми пишаємося тим, що мали можливість познайомитися з нею особисто. Я знаю, що деякі з наших фіналісток отримають підтримку від членів журі, а комусь запропонують можливість попрацювати з нашими французькими компаніями. Тож вони всі переможниці.

Можливості для учасниць — важливий складник нашого конкурсу. Так, у 2020 році однією з наших фіналісток була Олена Токар. Олена створює корисні цукерки під брендом LOL AND POP. Вона не перемогла, але сьогодні ми працюємо з нею над створенням кенді-бару на одному з наших найближчих великих заходів. Ми раді надати їй можливість продемонструвати свою продукцію.

Також ми багато працювали з Євгенією Ніколайчук, переможницею 2020 року, яка познайомила нас з українським вином, організувала дегустаційні вечори для компаній-членів Палати. Сьогодні завдяки їй ми й далі подаємо українське вино на наших заходах.

Ми сподіваємося, що незабаром зможемо запропонувати курси вивчення французької мови для співробітників компаній-членів CCIFU разом з Ольгою Шуровою (фіналісткою 2022 року) та її інноваційною методикою, розробленою на основі музичності мови в її школі Musique de Langue, що стрімко зростає. Якщо вона створить курс української мови, я запишуся на нього першою!

З нетерпінням чекаю на зустріч із нашими фіналістками в реальному житті, на церемонії нагородження, адже всі етапи відбору проходили онлайн. І бажаю їм успіху. Усі вони — вільні, незалежні жінки. Справжні героїні!

Олена Егамова, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Олена Егамова, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Оксана Бриндзак, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Оксана Бриндзак, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Антоніна Борисюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Антоніна Борисюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Дарія Корнійчук, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Дарія Корнійчук, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Наталія Гасюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Наталія Гасюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Євгенія Аратовська, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Євгенія Аратовська, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Дарина Недозим, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Дарина Недозим, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Лідія Черніга, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Лідія Черніга, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Світлана Котенко, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Світлана Котенко, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Марія Якуш, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Марія Якуш, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП

Олена Егамова, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Оксана Бриндзак, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Антоніна Борисюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Дарія Корнійчук, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Наталія Гасюк, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Євгенія Аратовська, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Дарина Недозим, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Лідія Черніга, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Світлана Котенко, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb Марія Якуш, фіналистка конкурсу «Створено жінками» від Франко-української ТПП Thumb
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора