Facebook Pixel

Які країни відкрили кордони для українців: список Криклія з важливими застереженнями

Фото: Suhyeon Choi / unsplash

Фото: Suhyeon Choi / unsplash

Станом на 14 липня найпопулярнішими країнами, які приймають українських туристів на відпочинок, є Туреччина, Єгипет, Албанія, Хорватія, а також Чорногорія. Кожна з них має свої умови в'їзду, дотримуватись яких мусять туристи.

Як написав у своєму Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій, Україна теж, в залежності від епідемічної ситуації в цих країнах, визначає правила прибуття з них наших громадян.

Правила в'їзду до цих країн і виїзду з них:

  • На в'їзд до Туреччини та на повернення з неї до України обмежень немає.
  • До Єгипту в'їзд необмежено, проте після повернення з країни українці мають пройти 14-денну обсервацію, самоізоляцію або отримати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19.
  • Щодо Албанії, то правила в'їзду до цієї держави та виїзду з неї такі самі, як і для Єгипту.
  • Під час в'їзду до Хорватії з України туристи повинні пройти 14-денну самоізоляцію або отримати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який вони зробили упродовж щонайбільше двох діб напередодні прибуття до країни. Повернутися до України можна без обмежень.
  • Для в'їзду українців до Чорногорії обмежень немає у разі організованого прибуття літаком на умовах, передбачених Міністерством сталого розвитку та туризму. Для пасажирів наземного транспорту потрібно надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який туристи зробили упродовж 72 годин напередодні перетину кордону. Після повернення з Чорногорії потрібно пройти 14-денну обсервацію (самоізоляцію) або отримати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19.

Як пройти ПЛР-тест на COVID-19 в аеропортах?

За словами Криклія, в аеропортах «Бориспіль» і «Львів» розмістять ПЛР-лабораторії для того, щоб швидко пройти тести. Ті, кому потрібно пройти ПЛР-тест на COVID-19, можуть це зробити в цих лабораторіях після прибуття до України або перед виїздом до країни, прибувши до якої потрібно надати негативний результат тесту. Забір матеріалу проводять у пункті забору в аеропорту. Його результати будуть готові через добу, після чого передають інформацію до Центру громадського здоров'я, а потім – до застосунку «Дій вдома».

Telegram Logo

Тест потрібно оплачувати онлайн. Під час проходження тесту слід заповнити роздруковану форму зі своїм підписом.

Контекст. Раніше Європейська рада рекомендувала відкрити кордони Євросоюзу з 1 липня для громадян 14 держав. України серед них немає. З пострадянських країн до списку потрапила лише Грузія.

Коментарі

Всі новини