Фото: Ross Parmly / unsplash
The Page підготувало список рекомендацій для виїзду за кордон у 2020 році.
Майже місяць тому Україна відновила міжнародне авіасполучення. Однак у зв'язку з пандемією COVID-19 для поїздок за кордон існує безліч обмежень і побоювань. Тепер пасажири мають підготувати для виїзду більше документів, перевіряти умови в'їзду до країни, яку збираються відвідати, а також виконувати безліч інших правил. А щоб під час подорожі не виникали різні проблеми, підготувало перелік рекомендацій, які допоможуть вам полетіти до іншої країни та благополучно повернутися в Україну.
Дізнайтеся, до яких країн в'їзд громадянам України дозволено, та обирайте найменш уражені регіони
Перше, що вам потрібно зробити перед поїздкою за кордон, – це ознайомитися з інтерактивною картою виїзду за кордон від Міністерства закордонних справ. Карта має функції «режим в'їзду для громадян України» та «режим транзитного проїзду». У першій функції зеленим кольором зображено країни, куди в'їзд дозволено всім, жовтим — з посвідками на проживання, а помаранчевим — ті, куди в'їзд для українців заборонено.
Щодо режиму транзитного проїзду, то зеленим кольором на ньому зображені країни, куди українці можуть в'їжджати без обмежень, жовтим — в'їзд дозволено за певних обставин, а рожевим — в'їзд заборонено.
Обираючи країну для поїздки, орієнтуйтеся також на офіційні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо поширення COVID-19 у світі і стежте за тим, які регіони є найбільш ураженими (переглянути можна за посиланням). Обирати, звісно, варто найменш уражені пандемією країни.
Постійно перевіряйте актуальну інформацію щодо карантину в інших країнах
Ознайомившись із картою та обравши країну, ви можете забронювати квитки. Згідно з рекомендаціями Міністерства закордонних справ, потім потрібно зв'язатися з авіакомпанією, туристичною компанією або оператором, через які ви бронювали поїздку, та уточнити актуальний стан карантину в країні, до якої хочете відправитися, перевірити статус вашого бронювання, дізнатися правила виїзду за кордон і перелік необхідних документів. Пам'ятайте, що в деяких країнах приїжджі після прибуття мають ізолюватися протягом 14 днів. І якщо ви не дізнаєтеся заздалегідь, чи потрібно це робити в тій країні, куди ви зібралися, то можете зірвати свою відпустку.
Все це також можна зробити, зв'язавшись із дипломатичною установою України (можна знайти тут) або з представництвом цієї держави в нашій країні. Бути на зв'язку з оператором потрібно постійно, оскільки ситуація змінюється дуже швидко.
Подбайте про своє здоров'я та можливі надзвичайні ситуації заздалегідь
Ви обов'язково повинні оформити страховий поліс (заповнити форму можна тут). Його потрібно детально вивчити та переконатися в тому, що він покриває витрати у разі надзвичайної ситуації, включно із зараженням коронавірусом. Ви також повинні взяти із собою, як і під час поїздки за кордон до пандемії, всі найбільш важливі медичні препарати.
Перед поїздкою варто перевірити стан вашого здоров'я, відвідавши сімейного лікаря. Це особливо стосується людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, а саме бронхіальну астму, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання та інше.
Забезпечте себе додатковими грошовими коштами
Подбайте про додаткові грошові кошти у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Це може бути скасування рейсу, через що вам потрібно буде купувати нові квитки, оскільки моментально гроші вам не повернуть. Також ви можете затриматися у чужій країні на невизначений строк через те, що вона, скажімо, знову закриє кордони. Варто із собою мати і готівку, і гроші на платіжній картці.
Що робити, якщо ви за кордоном, а ваше здоров'я або життя у небезпеці?
Ще до вильоту до іншої країн зареєструйтеся на веб-ресурсі ДРУГ. Тоді всю інформацію про вас матимуть відразу у цифровій базі. Якщо ви перебуваєте в країні, де продовжують реєструвати безліч випадків інфікування громадян, зв'яжіться із найближчою до вас дипломатичною установою України та надайте інформацію про своє місцезнаходження та контактні дані. Вам також варто стежити за всіма повідомленнями місцевих органів влади й обов'язково дотримуватися їхніх вимог.
Якщо ваше здоров'я або життя опинилися у небезпеці, а ви перебуваєте за кордоном, то звертайтеся на «гарячу» лінію найближчої дипломатичної установи України або на цілодобову «гарячу» лінію Міністерства закордонних справ за номером + 38-044-238-16-57.
Зважаючи на ситуацію у світі, пов'язану з пандемією, без нагальної необхідності все-таки варто утриматися від поїздок за межі України. Пам'ятайте: у нашій країні теж є безліч прекрасних місць, де можна відпочити, не ризикуючи життям, а натомість підтримати розвиток внутрішнього туризму.