Чому Італія, Чорногорія та Ізраїль не відкрили кордони для України й коли планують

Італія. Фото: pixabay

Італія. Фото: pixabay

З 3 червня Італія відкрила кордони для туристів з країн Європейського Союзу та Шенгенської зони. Тепер громадяни цих країн можуть їздити до Італії без необхідності проходити 14-денний карантин, пише видання Corriere dela Serra. Однак зняття обмежень не стосується України, оскільки наша держава не є членом Євросоюзу та не входить до Шенгенської зони.

Варто зазначити, що Чорногорія також не включила Україну до переліку 130 країн, для яких відкрила кордони з 1 червня. Про це пише газета Vijesti.

Інститут громадського здоров'я пояснює, що країни, громадянам яких можна в'їжджати до Чорногорії без 14-денного карантину та тесту на COVID-19, визначають на підставі рекомендацій Євросоюзу. В країні, звідки приїжджатимуть туристи, рівень захворюваності на коронавірус має бути менш як 25 осіб на 100 тис. населення. Проте в Україні, за даними Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я на 29 травня, інцидентність становить 12 хворих на 100 тис. осіб.

Telegram Logo

Щодо Ізраїлю, то авіасполучення з цією країною найближчим часом не відновлюватимуть. Про це розповів посол Ізраїлю Джоель Ліон в інтерв'ю «РБК-Україна».

За його словами, він запропонував Міністерству закордонних справ України пілотний проєкт, але потім стало відомо, що статистика щодо коронавірусу в нашій країні є невтішною. Він також додав, що до цього питання можна повернутися через місяць.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми не бачимо можливості повністю відкрити сполучення між нашими країнами найближчим часом. Потрібно почекати, поки в Україні знизиться кількість хворих. Іншим важливим фактором є те, скільки тестів ви проводите», — резюмував Ліон.

Quote«Зараз Україна на етапі стримування. Робити якісь прогнози щодо відновлення авіасполучення з низкою країн ще зарано. Рішення ухвалюватимуть відповідно до епідемічної ситуації в нашій та інших країнах, відповідно до того, як відкриватимуть кордони інші держави. Міністерство охорони здоров'я надаватиме прогнози та рекомендації, згідно з якими працюватиме уряд і Міністерство закордонних справ», — повідомила The Page радниця Віктора Ляшка Марія Іваник.

Контекст. Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв The Page, що Україна відкриє авіаційне сполучення разом з країнами ЄС, але за умови, що ситуація з коронавірусом не погіршуватиметься. Аеропорт «Київ» та аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького вже повідомили про готовність відновити свою роботу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини