З початком повномасштабної війни в Україні для фізичних осіб-підприємців (ФОП) було запроваджено багато пільг, щоб підтримати їхню діяльність в умовах воєнного стану. Проте з 2023 року розпочався поступовий процес скасування цих послаблень.
Про це повідомив податковий консультант Михайло Смокович, пише видання LIGA.net.
Хто може не платити єдиний податок
З 1 серпня 2023 року платники єдиного податку першої та другої груп, чия податкова адреса знаходиться на територіях, де ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані рф на території України, можуть не сплачувати єдиного податку. Ця пільга діє з початку бойових дій (з першого числа місяця, в якому вони почалися) і до місяця, в якому бойові дії припинено або територію було деокуповано.
Таким чином, підприємці першої та другої групи, зареєстровані на територіях, де ведуться бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях, можуть не сплачувати єдиного податку.
Пільга зі сплати ЄСВ
Усі ФОП, як і раніше, можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ). Ця пільга залишається чинною і не була скасована з березня 2022 року. Її дія триватиме ще протягом 12 місяців після завершення воєнного стану.
Проте варто враховувати, що без сплати ЄСВ страховий стаж не буде зараховано. Тому для обліку страхового стажу необхідно провадити оплату.
Пільги щодо РРО – кого стосуються
З 1 жовтня 2023 року підприємства, які працюють на тимчасово окупованих територіях, у зонах активних бойових дій та на територіях з можливими бойовими діями, звільняються від відповідальності за відсутність реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Виняток становлять випадки порушення під час продажу підакцизних товарів.
Підприємці, які провадять діяльність на цих територіях, звільняються від відповідальності (штрафів) за невидачу фіскальних чеків.
«Пільгові» штрафи за роботу без РРО
З 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року або до завершення військового стану для ФОП, які не є платниками ПДВ та не займаються продажем підакцизних товарів, лікарських засобів, медичних виробів, ювелірних виробів та технічно складних побутових товарів, передбачені послаблення щодо штрафів за роботу без РРО.
Тепер за перше порушення накладається штраф у розмірі 25% від суми першого продажу без коректної фіскалізації замість колишніх 100%. За друге та кожне подальше порушення штраф складає 50% від суми продажів, за якими було встановлено порушення.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ключові інсайти та практики клієнтського досвіду на 17’CUSTOMER EXPERIENCE CONFERENCE 26-27 вересня